500 53 30 30
recepcja@velvetskin.pl
ul. Świętokrzyska 30, 00-116 Warszawa
MENUMENU
Zapisz się na zabieg

Lipoliza iniekcyjna Dermastabilon

Lipoliza iniekcyjna to zabieg redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy podskórnych podań preparatu lipolitycznego bezpośrednio do tkanki tłuszczowej . W wyniku wywołanej reakcji chemicznej następuje zniszczenie komórkowych komórek tłuszczowych a tym samym rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Upłynnione komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby a następnie wydalane z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.
Cennik >Oferty specjalne >

Lipoliza iniekcyjna - intralipoterapia

Lipoliza iniekcyjna,inaczej intralipoterapia, jest zabiegiem trwałej, skutecznej i niechirurgicznej redukcji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na podaniu bezpośrednio w tkankę tłuszczową preparatu lipolitycznego za pomocą igły i strzykawki. Preparat ten jest najczęściej oparty o dwa bazowe składniki: fosfatydylocholinę (występującą naturalnie w naszym organizmie lecytynę, czyli nośnik substancji aktywnych) i deoksycholan sodu (sól żółciowa, detergent tłuszczu) oraz dodatkowe składniki, takie jak L-karnityna, karczoch lub krzem organiczny w zależności od wskazań pacjenta (przyspieszenie metabolizmu, nawilżenie, ujędrnienie skóry).

Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczniejszą, łagodniejszą i mniej inwazyjną alternatywą liposukcji chirurgicznej. Zabieg nie obciąża znacząco organizmu, nie wymaga postępowania operacyjnego ani czasu rekonwalescencji, jak również nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała.

Działanie preparatu Dermastabilon

Lipoliza iniekcyjna preparatem Dermastabilon polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej za pomocą cienkiej igły i strzykawki. Zawarte w preparacie składniki lipolityczne to deoksycholan sodu w stężeniu 2% oraz fosfatydylocholina w stężeniu 5%.

Składniki te były stosowane w medycynie od wielu lat w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Podane bezpośrednio do tkanki tłuszczowej powodują rozpuszczenie błony komórek tłuszczowych, a następnie rozpad tych komórek na trójglicerydy oraz wolne kwasy tłuszczowe. Upłynnione w ten sposób komórki tłuszczowe w ciągu następujących po zabiegu kilku tygodni transportowane są do wątroby a następnie wydzielane są przez nerki w wyniku naturalnych procesów metabolicznych organizmu.

Wskazania do zabiegu

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu, który nie ulega redukcji w wyniku diety ani ćwiczeń fizycznych. Należy pamiętać, że nie jest to metoda dla pacjentów z rozległą otyłością. Najczęściej lipolizę wykonuje się w okolicach bioder, brzucha, ud i pośladków, a także w okolicach podbródka i brody. 

Dermastabilon możemy zastosować w takich miejscach jak:
? podwójny podbródek
? żuchwa (modelowanie owalu twarzy)
? brzuch
? biodra
? ginekomastia
? zewnętrzna strona ud, tzw. ,,bryczesy??
? wewnętrzna strona ud
? okolica nad kolanami, wewnętrzna strona kolan
? ramiona, tzw. ?pelikany?
? plecy (fałdy w okolicach żeber)
? okolica podpośladkowa
? tłuszczaki
? kark

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad zdrowotny dotyczący przebytych i aktualnych chorób, wykonuje pomiary fałdu skórno-tłuszczowego, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, oraz dokumentację fotograficzną z zaznaczeniem okolic, które będą poddane lipolizie.

Sam zabieg polega na kilku iniekcjach preparatu do tkanki tłuszczowej bardzo cienką igłą i trwa około 30 min. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, choć na życzenie pacjenta wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie, obrzęk oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i jest to pożądana reakcja świadcząca o skuteczności i działaniu podanego roztworu, gdyż są to typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Inne efekty pozabiegowe to: zaczerwienieni skóry i siniaki w miejscu wkłuć igły, a także ogólne uczucie dyskomfortu. Reakcja organizmu na zabieg ustępuje samoistnie po kilku dniach.

Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności, jednak do aktywności fizycznych powinien wrócić dopiero kilka dni po zabiegu.

Pełna terapia zabiegowa

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty przeprowadzanej terapii, należy przeprowadzić serię od 3 do 10 zabiegów w danym miejscu, w odstępie 4 tygodni, w zależności od oczekiwań pacjenta. Pełna terapia zostaje zarekomendowana przez specjalistę podczas wstępnej konsultacji.

Efekty

- likwidacja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej
- wyszczuplenie leczonego miejsca - brzucha, bioder, ud, ramion, pleców, podbródka itp.
- likwidacja cellulitu
- poprawa napięcia, jędrności i jakości skóry.

Efekty zabiegu - galeria przed i po 

Przeciwwskazania

? ciąża i karmienie piersią
? choroby nerek i wątroby
? aktywna opryszczka
? infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze
? nieustabilizowana cukrzyca
? choroby krwi związane z jej krzepliwością
? choroby dermatologiczne, autoimmunologiczne i nowotworowe

Kto wykonuje zabieg

lekarz lub kosmetolog

Czas trwania zabiegu

30-60 minut

Wymagana liczba zabiegów

3-10 zabiegów

Cena zabiegu

400 zł

Zapisz się online:
Rezerwuję termin
lub
Umów się na zabieg, zadzwoń:
+48 500 53 30 30
tel. 500 53 30 30
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
recepcja@velvetskin.pl
zapisy online: velvetskin.versum.com
Copyright 2021 - Velvet Skin Clinic - All Rights Reserved

medycyna estetyczna

HIFU Ultraskin II AbsolutePowiększanie ustToksyna botulinowaWolumetriaWampirzy liftingCGF osocze bogatopłytkowe

laseroterapia

Depilacja laserowa LightSheer DuetLaserowy lifting powiek SmoothEyeLifting laserowy Fotona 4DResurfacing frakcyjny FotonaAlma Harmony XL ProLaserowe zamykanie naczynek DyeVL

zabiegi hi-tech

Onda CoolwavesIcoone MedEndermologia Alliance LPGMaximus TrilipoKarboksyterapia JulieFala akustyczna Storz Medical

kosmetologia estetyczna

Zabiegi DermaQuestMezoterapia igłowaDermapen 4 Peelingi chemiczneBioRePeel

programy zabiegowe

Onda Body PremiumProgram No CelluliteProgram Slim BodyProgram Laser FotonaProgram Płaski Brzuch

Info

O nasCennikPolityka prywatnościKontaktZapisy online
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker