Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30
Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98

Laserowe usuwanie rozstępów skórnych

Laser Er:Yag w platformie laserowej Fotona jest jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania i leczenia rozstępów, zarówno tych świeżych o czerwonym kolorycie, jak i wieloletnich o kolorze białoperłowym. Zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na "dziurawieniu" skóry za pomocą frakcyjnej wiązki lasera w celu wytworzenia kilkudziesięciu mikrouszkodzeń w każdym rozstępie. Uszkodzenia te, sięgające aż do skóry właściwej, otoczone są zdrową skórą, dzięki czemu proces gojenia skóry następuje szybko i bez powikłań, wytwarzając w miejscu uszkodzeń zdrowe struktury kolagenu i elastyny.

W Velvet Skin Clinic laserowe usuwanie rozstępów wykonywane jest w dwóch etapach dwiema głowicami lasera:
- głowicą R11 do manualnego podgrzania skóry pełną plamką zabiegową, a więc na całej powierzchni skóry objętej rozstępami,
- cyfrowym skanerem F-Runner, który pozwala na niezwykle precyzyjne frakcjonowanie skóry, również w trybie wielokrotnego impulsu w pojedynczym miejscu.
Rezerwuję termin >Cennik >

Rozstępy - czym są i jak powstają

Rozstępy to powstałe na poziomie skóry właściwej, przebiegające równolegle do siebie linijne pasma ścieńczonej skóry, rozdzielone zdrową skórą.

Rozstępy powstają w skutek upośledzenia pracy fibroblastów - komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych są za elastyczność, napięcie i sprężystość skóry. Rozstępy powstają głównie na udach, brzuchu, pośladkach, piersiach oraz ramionach.

Pojawienie się rozstępów poprzedzone zostaje delikatnym uczuciem świądu, czasem pieczenia i bólu. Kiedy rozstępy uwidaczniają się na skórze, przechodzą przez kolejne etapy różnicowania: 
- w fazie początkowej, czyli zapalnej, następuję pękanie włókien kolagenowych, rozstępy są wypukłe i przybierają sinoczerwony kolor
- w fazie końcowej, czyli fazie zanikowej, włókna kolagenowe ulegają zbliznowaceniu, rozstępy stają się płaskie lub wklęsłe, a ich kolor zmienia się na biało-perłowy.

Działanie lasera Fotona na rozstępy

Laserowe usuwanie rozstępów polega na terapii skóry za pomocą wiązki Er:Yag lasera Fotona Spectro SP o długości fali 2940nm. Wiązka lasera powoduje kontrolowane punktowe uszkodzenie skóry, która zostaje w ten sposób pobudzona do regeneracji i produkcji nowego, zdrowego kolagenu. Frakcyjne uszkodzenia skóry otoczone są zdrową skórą, co przyspiesza gojenie i minimalizuje ryzyko powikłań. Technologia zastosowana w laserze Fotona pozwala działać na rozstęp synergią dwóch efektów: termicznego, czyli podgrzania kolagenu, i ablacyjnego, czyli odparowania naskórka w miejscu działania lasera. Efekt termiczny prowadzi do naprężenia i skrócenia bliznowatych włókien kolagenowych, zaś efekt ablacyjny pozwala na zastępowanie starych struktur kolagenowych nowymi młodymi włóknami, jak również działa jak peeling laserowy powierzchownych warstw skórnych, wygładzając i rozjaśniając koloryt całego obszaru skóry poddanej terapii. W efekcie rozstępy się zwężają, skracają i rozjaśnianą, a skóra objęta rozstępami poprawia swoje napięcie, koloryt i strukturę na całej powierzchni. 

Przygotowanie do laserowego usuwania rozstępów fotona

- nie należy opalać miejsca zabiegowego przez 4 tygodnie przed zabiegiem
- 2 tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować leki oraz zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek)
- 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować peelingów w miejscu zabiegu, maści z retinolem i witaminą C
- 3 dni przed zabiegiem nie należy stosować aspiryny i innych leków rozrzedzających krew
- nie należy stosować kremu samoopalającego 1 tydzień przed zabiegiem.

Rekomendowana liczba laserowego usuwania rozstępów fotona

Ze względu na fakt, że przebudowa kolagenu jest procesem powolnym i wieloetapowym, pełna terapia wymaga serii zabiegów. W zależności od stanu wyjściowego skóry, efektów uzyskiwanych w trakcie terapii oraz oczekiwań Pacjenta, terapia może składać się od 3-6 zabiegów, wykonywanych raz na 4-6 tygodni. Terapię kontynuuje się aż do osiągnięcia efektów satysfakcjonujących Pacjenta - na każdym etapie można ją zakończyć lub wydłużyć o kolejne zabiegi.

Przebieg laserowego usuwania rozstępów fotona

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania Pacjenta. Procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotnego Pacjenta i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Następnie skórę poddaje się oczyszczeniu i dezynfekcji zostaje przeprowadzony zabieg. Skóra podczas zabiegu chłodzona jest specjalną chłodziarką Cryo6, dzięki czemu ewentualny dyskomfort i odczucia bólowe są zminimalizowane. 

W dniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Stan ten mija w ciągu 1-2 dni. Następnie pojawiają się mikrostrupki, które goją się w ciągu kolejnych 7 dni. 

Przeciwwskazania do zabiegu 

- ciąża oraz okres laktacji,
- świeża opalenizna, również po zastosowaniu samoopalacza - należy przestać się opalać 1 miesiąc przed zabiegiem,
- przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny doustne) - należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem,
- stosowanie kremów, maści światłouczulających (retinoidy) - należy odstawić 1 miesiąc przed zabiegiem,
- zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek) - należy odstawić 2-3 tygodnie przed zabiegiem,
- aktywne choroby skóry (łuszczyca, liszaj),
- czynna infekcja skóry (opryszczka) - w przypadku dużej tendencji do opryszczki należy przyjmować lek Hascovir
- peelingi skóry, również domowe gruboziarniste - należy przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem
- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
- kuracja sterydowa (doustna lub maścią)
- zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
- choroby wykluczające laseroterapię: nowotwory, padaczka, cukrzyca, bielactwo, HIV, WZW, choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina), choroby psychiczne, depresja (w tym przyjmowanie antydepresantów), zaburzenia hormonalne wymagające specjalistycznego leczenia
- rozrusznik serca.

Kto wykonuje zabieg

lekarz lub kosmetolog

Czas trwania zabiegu

30 - 90 minut

Wymagana liczba zabiegów

3-6 zabiegów

Cena zabiegu

od 300 zł
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker