500 53 30 30
recepcja@velvetskin.pl
ul. Świętokrzyska 30, 00-116 Warszawa
MENUMENU
Zapisz się na zabieg

Laserowe usuwanie rozstępów skórnych

Laser Er:Yag w platformie laserowej Fotona Spectro SP jest jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania i leczenia rozstępów, zarówno tych świeżych o czerwonym kolorycie, jak i wieloletnich o kolorze białoperłowym. Zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na "dziurawieniu" skóry za pomocą frakcyjnej wiązki lasera w celu wytworzenia kilkudziesięciu mikoruszkodzeń w każdym rozstępie. Uszkodzenia te, sięgające aż do skóry właściwej, otoczone są zdrową skórą, dzięki czemu proces gojenia skóry następuje szybko i bez powikłań, wytwarzając w miejscu uszkodzeń zdrowe struktury kolagenu i elastyny. 

W Velvet Skin Clinic laserowe usuwanie rozstępów wykonywane jest w dwóch etapach 2 głowicami lasera:
- głowicą R11 do manualnego podgrzania skóry pełną plamką zabiegową, a więc na całej powierzchni skóry objętej rozstępami,
- cyfrowym skanerem F-22, który pozwala na niezwykle precyzyjne frakcjonowanie skóry, również w trybie wielokrotnego impulsu w pojedynczym miejscu.
Zarezerwuj wizyte onlineCennik zabiegów

Rozstępy - czym są i jak powstają

Rozstępy to powstałe na poziomie skóry właściwej, przebiegające równolegle do siebie linijne pasma ścieńczonej skóry, rozdzielone zdrową skórą.

Rozstępy powstają w skutek upośledzenia pracy fibroblastów - komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych są za elastyczność, napięcie i sprężystość skóry. Rozstępy powstają głównie na udach, brzuchu, pośladkach, piersiach oraz ramionach.

Pojawienie się rozstępów poprzedzone zostaje delikatnym uczuciem świądu, czasem pieczenia i bólu. Kiedy rozstępy uwidaczniają się na skórze, przechodzą przez kolejne etapy różnicowania: 
- w fazie początkowej, czyli zapalnej, następuję pękanie włókien kolagenowych, rozstępy są wypukłe i przybierają sinoczerwony kolor
- w fazie końcowej, czyli fazie zanikowej, włókna kolagenowe ulegają zbliznowaceniu, rozstępy stają się płaskie lub wklęsłe, a ich kolor zmienia się na biało-perłowy.

Jak działa laser Fotona na rozstępy?

Laserowe usuwanie rozstępów polega na terapii skóry za pomocą wiązki Er:Yag lasera Fotona Spectro SP o długości fali 2940nm. Wiązka lasera powoduje kontrolowane punktowe uszkodzenie skóry, która zostaje w ten sposób pobudzona do regeneracji i produkcji nowego, zdrowego kolagenu. Frakcyjne uszkodzenia skóry otoczone są zdrową skórą, co przyspiesza gojenie i minimalizuje ryzyko powikłań. Technologia zastosowana w laserze Fotona pozwala działać na rozstęp synergią dwóch efektów: termicznego, czyli podgrzania kolagenu, i ablacyjnego, czyli odparowania naskórka w miejscu działania lasera. Efekt termiczny prowadzi do naprężenia i skrócenia bliznowatych włókien kolagenowych, zaś efekt ablacyjny pozwala na zastępowanie starych struktur kolagenowych nowymi młodymi włóknami, jak również działa jak peeling laserowy powierzchownych warstw skórnych, wygładzając i rozjaśniając koloryt całego obszaru skóry poddanej terapii. W efekcie rozstępy się zwężają, skracają i rozjaśnianą, a skóra objęta rozstępami poprawia swoje napięcie, koloryt i strukturę na całej powierzchni. 

Przygotowanie do zabiegu

- nie należy opalać miejsca zabiegowego przez 4 tygodnie przed zabiegiem
- 2 tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować leki oraz zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek)
- 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować peelingów w miejscu zabiegu, maści z retinolem i witaminą C
- 3 dni przed zabiegiem nie należy stosować aspiryny i innych leków rozrzedzających krew
- nie należy stosować kremu samoopalającego 1 tydzień przed zabiegiem.

Rekomendowana liczba zabiegów

Ze względu na fakt, że przebudowa kolagenu jest procesem powolnym i wieloetapowym, pełna terapia wymaga serii zabiegów. W zależności od stanu wyjściowego skóry, efektów uzyskiwanych w trakcie terapii oraz oczekiwań Pacjenta, terapia może składać się od 3-6 zabiegów, wykonywanych raz na 4-6 tygodni. Terapię kontynuuje się aż do osiągnięcia efektów satysfakcjonujących Pacjenta - na każdym etapie można ją zakończyć lub wydłużyć o kolejne zabiegi.

Przebieg zabiegu 

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania Pacjenta. Procedura rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotnego Pacjenta i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań. Następnie skórę poddaje się oczyszczeniu i dezynfekcji zostaje przeprowadzony zabieg. Skóra podczas zabiegu chłodzona jest specjalną chłodziarką Cryo6, dzięki czemu ewentualny dyskomfort i odczucia bólowe są zminimalizowane. 

W dniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Stan ten mija w ciągu 1-2 dni. Następnie pojawiają się mikrostrupki, które goją się w ciągu kolejnych 7 dni. 

Przeciwwskazania do zabiegu 

- ciąża oraz okres laktacji,
- świeża opalenizna, również po zastosowaniu samoopalacza - należy przestać się opalać 1 miesiąc przed zabiegiem,
- przyjmowanie leków światłouczulających (retinoidy, tetracykliny doustne) - należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem,
- stosowanie kremów, maści światłouczulających (retinoidy) - należy odstawić 1 miesiąc przed zabiegiem,
- zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek) - należy odstawić 2-3 tygodnie przed zabiegiem,
- aktywne choroby skóry (łuszczyca, liszaj),
- czynna infekcja skóry (opryszczka) - w przypadku dużej tendencji do opryszczki należy przyjmować lek Hascovir
- peelingi skóry, również domowe gruboziarniste - należy przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem
- skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych
- kuracja sterydowa (doustna lub maścią)
- zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew
- choroby wykluczające laseroterapię: nowotwory, padaczka, cukrzyca, bielactwo, HIV, WZW, choroby autoimmunologiczne (toczeń układowy, twardzina), choroby psychiczne, depresja (w tym przyjmowanie antydepresantów), zaburzenia hormonalne wymagające specjalistycznego leczenia
- rozrusznik serca.

Kto wykonuje zabieg

lekarz lub kosmetolog

Czas trwania zabiegu

30 - 90 minut

Wymagana liczba zabiegów

 3-6 zabiegów

Cena zabiegu

od 300 zł

OFERTY SPECJALNECENNIK
Zapisz się online:
Rezerwuję termin
lub
Umów się na zabieg! Zadzwoń:
+48 500 53 30 30
tel. 500 53 30 30
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
recepcja@velvetskin.pl
zapisy online: velvetskin.versum.com
© Copyright 2020 - Velvet Skin Clinic - All Rights Reserved.

medycyna estetyczna

HIFU Ultraskin II AbsolutePowiększanie ustToksyna botulinowaWolumetriaWampirzy liftingLaserowy lifting powiek

laseroterapia

Depilacja laserowa Light Sheer DuetPeeling laserowyEndolifting Fotona 4DLaserowe usuwanie przebarwieńLaserowe usuwanie włókniakówLaserowe zamykanie naczynek

zabiegi hi-tech

Onda CoolwavesIcoone MedEndermologia Alliance LPGMaximus TrilipoKarboksyterapia JulieFala akustyczna Storz Medical

kosmetologia estetyczna

Zabiegi DermaQuestMezoterapia igłowaMezoterapia mikroigłowaPeelingi chemiczneMakijaż permanentny

programy zabiegowe

Onda Body PremiumProgram No CelluliteProgram Slim BodyProgram Laser FotonaProgram Płaski Brzuch

Info

O nasCennikPolityka prywatnościKontaktZapisy online
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker