Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98
Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej przy pomocy mezoterapii igłowej tkanki preparatem lipolitycznym. W wyniku wywołanej reakcji chemicznej następuje zniszczenie komórkowych komórek tłuszczowych a tym samym rozpuszczenie tkanki tłuszczowej. Upłynnione komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby a następnie wydalane z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.
Rezerwuję termin >Cennik >Oferty specjalne >

Działanie lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna, inaczej intralipoterapia, jest zabiegiem trwałej, skutecznej i niechirurgicznej redukcji lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na podaniu bezpośrednio w tkankę tłuszczową preparatu lipolitycznego. Preparat ten jest najczęściej oparty o dwa bazowe składniki: fosfatydylocholinę (występującą naturalnie w naszym organizmie lecytynę, czyli nośnik substancji aktywnych) i deoksycholan sodu (sól żółciowa, detergent tłuszczu) oraz dodatkowe składniki, takie jak L-karnityna, karczoch lub krzem organiczny w zależności od wskazań pacjenta (przyspieszenie metabolizmu, nawilżenie, ujędrnienie skóry). Składniki te były stosowane w medycynie od wielu lat w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Podane bezpośrednio do tkanki tłuszczowej powodują rozpuszczenie błony komórek tłuszczowych, a następnie rozpad tych komórek na trójglicerydy oraz wolne kwasy tłuszczowe. Upłynnione w ten sposób komórki tłuszczowe w ciągu następujących po zabiegu kilku tygodni transportowane są do wątroby a następnie wydzielane są przez nerki w wyniku naturalnych procesów metabolicznych organizmu.

Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczniejszą, łagodniejszą i mniej inwazyjną alternatywą liposukcji chirurgicznej. Zabieg nie obciąża znacząco organizmu, nie wymaga postępowania operacyjnego ani czasu rekonwalescencji, jak również nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Jest to obecnie najbezpieczniejsza i stosunkowo niedroga metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała.

Wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu, który nie ulega redukcji w wyniku diety ani ćwiczeń fizycznych. Należy pamiętać, że nie jest to metoda dla pacjentów z rozległą otyłością. Najczęściej lipolizę wykonuje się w okolicach bioder, brzucha, ud i pośladków, a także w okolicach podbródka i brody.

Lipolizę możemy zastosować w takich miejscach jak:
- podwójny podbródek
- żuchwa (modelowanie owalu twarzy)
- brzuch
- biodra
- ginekomastia
- zewnętrzna strona ud, tzw. ,,bryczesy"
- wewnętrzna strona ud
- okolica nad kolanami, wewnętrzna strona kolan
- ramiona, tzw. ?pelikany?
- plecy (fałdy w okolicach żeber)
- okolica podpośladkowa
- tłuszczaki
- kark

Przebieg zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Przed zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad zdrowotny dotyczący przebytych i aktualnych chorób, wykonuje pomiary fałdu skórno-tłuszczowego, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu, oraz dokumentację fotograficzną z zaznaczeniem okolic, które będą poddane lipolizie.

Sam zabieg polega na kilku iniekcjach preparatu do tkanki tłuszczowej bardzo cienką igłą i trwa około 30 min. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, choć na życzenie pacjenta wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie, obrzęk oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i jest to pożądana reakcja świadcząca o skuteczności i działaniu podanego roztworu, gdyż są to typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Inne efekty pozabiegowe to: zaczerwienie skóry i siniaki w miejscu wkłuć igły, a także ogólne uczucie dyskomfortu. Reakcja organizmu na zabieg ustępuje samoistnie po kilku dniach.

Po zabiegu pacjent od razu może wrócić do codziennych czynności, jednak do aktywności fizycznych powinien wrócić dopiero kilka dni po zabiegu.

Pełna terapia zabiegowa lipolizy iniekcyjnej

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty przeprowadzanej terapii, należy przeprowadzić serię od 1 do 5 zabiegów w danym miejscu, w odstępie 4 tygodni, w zależności od oczekiwań pacjenta. Pełna terapia zostaje zarekomendowana przez specjalistę podczas wstępnej konsultacji.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

- likwidacja miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej
- wyszczuplenie leczonego miejsca - brzucha, bioder, ud, ramion, pleców, podbródka itp.
- likwidacja cellulitu
- poprawa napięcia, jędrności i jakości skóry.

Efekty zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Przeciwwskazania do zabiegu

- ciąża i karmienie piersią
- choroby nerek i wątroby
- aktywna opryszczka
- nieustabilizowana cukrzyca
- choroby krwi związane z jej krzepliwością
- choroby dermatologiczne, autoimmunologiczne i nowotworowe

Kto wykonuje zabieg

lekarz

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Wymagana liczba zabiegów

1 - 5 zabiegów

Cena zabiegu

500 zł
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
Velvet Skin Clinic logo
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker