500 53 30 30
recepcja@velvetskin.pl
ul. Świętokrzyska 30, 00-116 Warszawa
Zapisz się na zabieg

Dermapen 4™️

Dermapen 4™️ to innowacyjne medyczne urządzenie do mikronakłuwania frakcyjnego skóry w celu jej odmłodzenia, silnej rewitalizacji oraz znaczącej poprawy jej jakości i gęstości. 

Zabieg polega na precyzyjnym kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą sterylnych ultracienkich igieł w jednorazowym kartridżu, w celu pobudzenia fibroblastów do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, wyniku naturalnych procesów regeneracji skóry. Dodatkowo, dzięki systemowi pulsujących igieł zabieg Dermapen 4™️ ułatwia dostarczanie substancji aktywnych w głąb naskórka i skóry właściwej, znacząco zwiększając efektywność zabiegu.

Demapen 4™️ doskonale sprawdza się w zabiegach anti-aging oraz rewitalizacji skóry. Zabieg efektywnie redukuje rozszerzone pory, likwiduje przebarwienia, widocznie spłyca głębokie zmarszczki, poprawia napięcie i jędrność skóry. Dermapen 4™️ pomaga również w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, a także w  leczeniu oraz spłycaniu blizn potrądzikowych, chirurgicznych, pourazowych a także redukcji rozstępów.
Rezerwuję termin >Cennik >Oferty specjalne >

Technologia mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen 4™️

Dermapen 4™️ to najnowocześniejsze cyfrowe urządzenie do mikronakłuwania frakcyjnego skóry. Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą sterylnych ultracienkich igieł w procesie opatentowanej technologii pulsujących igieł. Wykorzystując naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji i odbudowy tkanek, zabieg prowadzi do mechanicznego pobudzenia fibroblastów do zwiększonej produkcji włókien kolagenu i elastyny, wpływając na gęstość, strukturę oraz koloryt skóry. 

Cyfrowa precyzja urządzenia Dermapen 4™️ pozwala na dostosowanie prędkości oraz głębokości mikronakłuwania do wskazań terapeutycznych. Penetracja skóry może odbywać się na różnych głębokościach od 0,2mm do 3 mm w głąb skóry. 

W urządzeniu Dermapen 4™️ zastosowano opatentowaną technologię AOVN™️ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która opiera się na oscylującym pulsowaniu igieł. Niezwykle wydajny silnik pozwala na uzyskanie aż 1920 nakłuć na sekundę przy użyciu 16 ultracienkich igieł. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w Dermapen 4™️ zwiększa efektywność zabiegów poprzez zwiększenie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. 

Demapen 4™️ doskonale sprawdza się w zabiegach anti-aging oraz rewitalizacji skóry. Zabieg efektywnie redukuje rozszerzone pory, likwiduje przebarwienia, widocznie spłyca głębokie zmarszczki, poprawia napięcie i jędrność skóry. Dermapen 4™️ pomaga również w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, a także w leczeniu oraz spłycaniu blizn potrądzikowych, chirurgicznych, pourazowych a także redukcji rozstępów.

3 fazy mechanizmu mikronakłuwania frakcyjnego

Kontrolowana precyzja Dermapen 4™️ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Dermapen 4™️ skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania Dermapen 4™️ są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

Przewaga Dermapen 4™️ nad innymi urządzeniami

Przewaga oryginalnego urządzenia Dermapen 4™️ nad innymi urządzeniami służącymi do mikronakłuwania skóry:
- opatentowana technologia pulsujących igieł DERMAPEN™️ pozwala na efektywniejszą i bezpieczniejszą technikę nakłuwania skóry - bez zadrapań i zaciągania skóry
- funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™️ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.
- precyzja zabiegu: cyfrowo kontrolowana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu 
sterylność zabiegu zwiększa bezpieczeństwo - końcówka jest sterylna i jednorazowa, cyfrowy czujnik nie pozwala na jej ponowne użycie 
- bezpieczeństwo materiałów - igły wykonane są z molibdenu, nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu nie generują ryzyka reakcji alergicznej na metale, molibden to materiał wykorzystywany przy produkcji narzędzi chirurgicznych, dzięki niemu igły są niezwykle cienkie (33G) i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.
- najwyższa jakość zabiegu: 16 sztuk ultracienkich molibdenowych igieł, możliwość uzyskania aż 1920 nakłuć na sekundę oraz cyfrowa kontrola nad parametrami zabiegu znacząco poprawiają jakość zabiegu oraz skracają czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Wskazania do zabiegu Dermapen 4™️

 • hormonalne starzenie się skóry
 • fotostarzenie i uszkodzenia posłoneczne
 • utrata jędrności, napięcia i elastyczności skóry
 • skóra wiotka i pozbawiona witalności
 • zmarszczki mimiczne
 • skóra łojotokowa i skłonna do trądziku
 • odwodniona i pozbawiona promienności skóra
 • poprawa przenikania substancji leczniczych i odżywczych przez skórę
 • rozszerzone pory, nierówna struktura skóry, blizny potrądzikowe
 • przebarwienia posłoneczne i hormonalne
 • rozstępy i blizny - pogtrądzikowe, atroficzne i chirurgiczne

Obszary terapii Dermapen 4™️

Dermapen 4™️ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem Dermapen 4™️ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Przebieg zabiegu Dermapen 4™️

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Następnie, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu podczas zabiegu, skóra zostaje znieczulona specjalistycznym kremem. Sam zabieg polega na kontrolowanym mikronakłuwaniu skóry medycznymi sterylnymi mikroigłami z wybraną prędkością i na wybraną głębokość, która w zależności od wskazań terapeutycznych wynosi od 0,2 do 3 mm. Procedura, wraz ze znieczuleniem, trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od rozmiaru powierzchni zabiegowej. Opcjonalnie, wraz z mikronakłuwaniem stosuje się odpowiednio dobrane mezokoktajle ze składnikami aktywnymi, peelingi medyczne lub osocze bogatopłytkowe. Po zabiegu nakładana jest medyczna maska w płacie w celu redukcji rumienia i obrzęku skóry.

Postępowanie po zabiegu Dermapen 4™️

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i wrażliwa. Następnego dnia mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze mikrostrupki. Efekty te ustępują w ciągu kilku dni. Przez kilka dni po zabiegu należy stosować delikatne środki pielęgnujące - płyny micelarne i produkty do mycia skóry wrażliwej, oraz delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach. Co najmniej przez tydzień po zabiegu wskazane jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50). Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Klienta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze.

Zalecana liczba zabiegów Dermapen 4™️

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt poprawy jakości skóry, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni, w zależności od głębokości nakłuwania i szybkości procesu regeneracji skóry. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa.

Efekty zabiegu Dermapen 4™️

 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • poprawa odżywienia skóry
 • spłycenie zmarszczek i bruzd
 • wyraźnie pogrubienie i zagęszczenie skóry
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu
 • redukcja widoczności rozstępów
 • redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i oparzeniowych
 • ujednolicenie kolorytu skóry

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen 4™️

 • ciąża i karmienie piersią
 • kuracja izotretynoiną, sterydami
 • aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • liczne brodawki i zmiany skórne
 • zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
 • ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu, w tym aktywny trądzik
 • otwarte skaleczenia skóry w miejscu zabiegu
 • świeża opalenizna (należy odczekać 2 tygodnie od opalania)
 • choroby nowotworowe skóry, neuralgia, dikulopatia, uszkodzenie nerwów obwodowych

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

60 - 120 minut

Wymagana liczba zabiegów

 4 - 6 zabiegów

Cena zabiegu

od 450 zł

Zapisz się online:
REZERWUJĘ TERMIN >
lub
Zadzwoń i umów się na zabieg:
TEL. 500 53 30 30 >
tel. 500 53 30 30
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
recepcja@velvetskin.pl
zapisy online: velvetskin.versum.com
Copyright 2022 - Velvet Skin Clinic - All Rights Reserved

medycyna estetyczna

HIFU Ultraskin II AbsolutePowiększanie ustToksyna botulinowaStymulatory tkankoweKwas hialuronowyEndolifting

laseroterapia

Depilacja laserowa LightSheer DuetLaserowy lifting powiek SmoothEyeLifting laserowy Fotona 4DResurfacing frakcyjny FotonaAlma Harmony XL ProLaserowe zamykanie naczynek DyeVL

zabiegi hi-tech

Onda CoolwavesIcoone MedEndermologia Alliance LPGMaximus TrilipoKarboksyterapia JulieFala akustyczna Storz Medical

kosmetologia estetyczna

Zabiegi DermaQuestMezoterapia igłowaDermapen 4 Peelingi chemiczneBioRePeel

programy zabiegowe

Onda Body PremiumProgram No CelluliteProgram Slim BodyProgram Laser FotonaProgram Płaski Brzuch

Info

O nasCennikPolityka prywatnościKontaktZapisy online
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker