Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30
Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98

Dermapen 4™️

Dermapen 4™️ to medyczne urządzenie do mikronakłuwania frakcyjnego skóry w celu jej odmłodzenia, silnej rewitalizacji oraz znaczącej poprawy jej jakości i gęstości. 

Zabieg polega na precyzyjnym kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą sterylnych ultracienkich igieł w jednorazowym kartridżu, w celu pobudzenia fibroblastów do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, wyniku naturalnych procesów regeneracji skóry. Dodatkowo, dzięki systemowi pulsujących igieł zabieg Dermapen 4™️ ułatwia dostarczanie substancji aktywnych w głąb naskórka i skóry właściwej, znacząco zwiększając efektywność zabiegu.

Demapen 4™️ dedykowany jest zabiegom antiaging oraz rewitalizującym skórę. Zabieg efektywnie redukuje rozszerzone pory, likwiduje przebarwienia, spłyca głębokie zmarszczki, poprawia napięcie i jędrność skóry. Dermapen 4™️ pomaga również w leczeniu łysienia i nadmiernego wypadania włosów, a także w leczeniu oraz spłycaniu blizn potrądzikowych, chirurgicznych i pourazowych, jak i w redukcji rozstępów.
Rezerwuję termin >Cennik >

Technologia mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen 4™️

Dermapen 4™️ to cyfrowe urządzenie do mikronakłuwania frakcyjnego skóry. Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry za pomocą sterylnych ultracienkich igieł w procesie opatentowanej technologii pulsujących igieł. Wykorzystując naturalne zdolności organizmu do autoregeneracji i odbudowy tkanek, zabieg prowadzi do mechanicznego pobudzenia fibroblastów do zwiększonej produkcji włókien kolagenu i elastyny, wpływając na gęstość, strukturę oraz koloryt skóry. 

Cyfrowa precyzja urządzenia Dermapen 4™️ pozwala na dostosowanie prędkości oraz głębokości mikronakłuwania do wskazań terapeutycznych. Penetracja skóry może odbywać się na różnych głębokościach od 0,2mm do 3 mm w głąb skóry. 

W urządzeniu Dermapen 4™️ zastosowano opatentowaną technologię AOVN™️ (Advanced Oscillating Vertical Needling), która opiera się na oscylującym pulsowaniu igieł. Niezwykle wydajny silnik pozwala na uzyskanie aż 1920 nakłuć na sekundę przy użyciu 16 ultracienkich igieł. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w Dermapen 4™️ zwiększa efektywność zabiegów poprzez zwiększenie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. 

3 fazy mechanizmu mikronakłuwania frakcyjnego

Dermapen 4™️ pozwala na wyodrębnienie trzech faz procesu pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury.
Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i procesie tworzenia nowych komórek naskórka, aktywacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Drugi etap przebudowy skóry następuje w wyniku wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów. prowadząc do powstania kolagenu, elastyny i proteoglikanów. Pobudzane są również procesy angiogenezy.

Ostatnia faza mechanizmu działania Dermapen 4™️ skutkuje przebudową leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. 

Cechy urządzenia Dermapen 4™️:

- opatentowana technologia pulsujących igieł pozwala na efektywną i bezpieczną technikę nakłuwania skóry - bez zadrapań i zaciągania skóry
- funkcja automatycznego nakłuwania skóry zapewnia wysoką efektywność zabiegów poprzez wysoki stopień przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ewentualny dyskomfort 
- precyzja zabiegu - cyfrowo kontrolowana głębokość iniekcji (od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu 
sterylność zabiegu - końcówka jest sterylna i jednorazowa, cyfrowy czujnik nie pozwala na jej ponowne użycie 
- bezpieczeństwo materiałów - igły wykonane są z molibdenu, nie zawierają chromu i niklu, nie generują ryzyka reakcji alergicznej na metale, molibden to materiał wykorzystywany przy produkcji narzędzi chirurgicznych, dzięki niemu igły są niezwykle cienkie (33G) i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.
- najwyższa jakość zabiegu: 16 sztuk ultracienkich igieł, możliwość uzyskania aż 1920 nakłuć na sekundę oraz cyfrowa kontrola nad parametrami zabiegu minimalizują czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Wskazania do zabiegu Dermapen 4™️

 • wyraźnie zwiększenie napięcia i jędrności skóry
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu
 • spłycenie zmarszczek i bruzd
 • redukcja fotostarzenia i uszkodzeń posłonecznych
 • wyrówanie kolorytu skóry, niwelacja przebarwień
 • poprawa nawliżenia i odżywienia skóry
 • poprawa przenikania substancji leczniczych i odżywczych przez skórę
 • niwelacja rozszerzonych porów, nierównej struktury skóry
 • przebarwienia posłoneczne i hormonalne
 • redukcja widoczności rozstępów
 • redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i oparzeniowych

Obszary terapii Dermapen 4™️

Dermapen 4™️ jest bardzo wszechstronnym narzędziem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy. Dzięki niewielkim rozmiarom możliwe jest wykonywanie zabiegów z użyciem Dermapen 4™️ na nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust.

Przebieg zabiegu Dermapen 4™️

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Następnie, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu podczas zabiegu, skóra zostaje znieczulona specjalistycznym kremem. Sam zabieg polega na kontrolowanym mikronakłuwaniu skóry medycznymi sterylnymi mikroigłami z wybraną prędkością i na wybraną głębokość, która w zależności od wskazań terapeutycznych wynosi od 0,2 do 3 mm. Procedura, wraz ze znieczuleniem, trwa od 1 do 2 godzin, w zależności od rozmiaru powierzchni zabiegowej. Opcjonalnie, wraz z mikronakłuwaniem stosuje się odpowiednio dobrane mezokoktajle ze składnikami aktywnymi, peelingi medyczne lub osocze bogatopłytkowe. Po zabiegu nakładana jest medyczna maska w płacie w celu redukcji rumienia i obrzęku skóry.

Postępowanie po zabiegu Dermapen 4™️

Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i wrażliwa. Następnego dnia mogą wystąpić: niewielki obrzęk oraz pojedyncze mikrostrupki. Efekty te ustępują w ciągu kilku dni. Przez kilka dni po zabiegu należy stosować delikatne środki pielęgnujące - płyny micelarne i produkty do mycia skóry wrażliwej, oraz delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry po zabiegach. Co najmniej przez tydzień po zabiegu wskazane jest stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50). Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Klienta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze.

Zalecana liczba zabiegów Dermapen 4™️

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt poprawy jakości skóry, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni, w zależności od głębokości nakłuwania i szybkości procesu regeneracji skóry. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa.

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen 4™️

 • ciąża i karmienie piersią
 • kuracja izotretynoiną, sterydami
 • aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • liczne brodawki i zmiany skórne
 • zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
 • ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu, w tym aktywny trądzik
 • otwarte skaleczenia skóry w miejscu zabiegu
 • świeża opalenizna (należy odczekać 2 tygodnie od opalania)
 • choroby nowotworowe skóry, neuralgia, dikulopatia, uszkodzenie nerwów obwodowych

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

60 - 120 minut

Wymagana liczba zabiegów

4 - 6 zabiegów

Cena zabiegu

od 450 zł
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker