500 53 30 30
recepcja@velvetskin.pl
ul. Świętokrzyska 30, 00-116 Warszawa
Zapisz się na zabieg

Radialna fala akustyczna Storz Medical™️

Terapia radialną falą akustyczną Storz Medical polega na wprowadzeniu energii w formie drgań o wysokiej częstotliwości bezpośrednio w głąb tkanki poddawanej zabiegowi. Fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, a także redukuje istniejące problemy metaboliczne w celu zmniejszenia oznak cellulitu. Radialna fala akustyczna jest również efektywnym sposobem na wymodelowanie sylwetki poprzez zmniejszenie obwodu ciała.

Acustic Wave Therapy (AWT™️) Storz Medical był pierwszym w historii medycyny estetycznej skutecznym sposobem leczenia cellulitu i zwłóknień skórnych przynoszącym długotrwałe efekty i do dziś cieszy się ogromną popularnością, zarówno jako indywidualny zabieg, jak i w połączeniu z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę. Terapia falą akustyczną jest szybka, bezbolesna i przynosi wymierne rezultaty.
Rezerwuję termin >Cennik >

Terapia falą akustyczną Storz Medical™️

Terapia zwalczania cellulitu i napinania skóry za pomocą fali akustycznej została odkryta podczas leczenia innych schorzeń. Pod koniec lat 60. ubiegłego wieku pojawiła się koncepcja wytwarzania fal uderzeniowych pozaustrojowo i wprowadzania ich do organizmu na przykład w celu bezkontaktowego kruszenia kamieni nerkowych.

Urządzenie do terapii falą akustyczną Storz Medical™️ zostało opracowane z myślą o wykorzystaniu fali uderzeniowej w medycynie estetycznej i kosmetologii ze specjalnym uwzględnieniem terapii antycellulitowych. Leczenie jest szybkie, bezbolesne i skuteczne.


Głowice w urządzeniu Storz Medcial

Urządzenie posiada 2 głowice: akustyczną D-ACTOR™️ oraz wibracyjną V-ACTOR™️.

Głowica D-ACTOR™️ przeznaczona jest do terapii radialnej i wykorzystuje działanie fal akustycznych o wysokiej energii, które penetrują naskórek, skórę właściwą oraz tkankę podskórną. 

Głowica V-ACTOR™️ przeznaczona jest do terapii wibracyjnej i wykorzystuje fale wibracyjne, które stymulują metabolizm i pozytywnie wpływają na przepływ limfy i usunięcie produktów przemiany materii. Masaż wibracyjny poprawia również napięcie mięśni. Terapia wibracjami jest doskonałym uzupełnieniem terapii falą akustyczną i pomaga utrwalić jej rezultaty.

Fala akustyczna Storz Medical™️ w leczeniu cellulitu

Fala akustyczna Storz Medical™️ to nieinwazyjna metoda redukcji cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej spowodowanej starzeniem się skóry. Fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, a także redukuje istniejące problemy metaboliczne w celu zmniejszenia widocznych oznak cellulitu.

Efekty działania fali akustycznej Storz Medical™️ na naskórek i tkankę łączną:

Przed terapią AWT™️: Powiększone komórki tłuszczowe wypychają powierzchnię skóry. Pozbawione elastyczności, ułożone pionowo włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową. Miejscowe krążenie krwi jest zaburzone. Wszystkie te czynniki są odpowiedzialne za powstawanie skórki pomarańczowej.

W trakcie AWT™️: Na ciało kieruje się falę akustyczną. Jej działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary.

Po terapii AWT™️: Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne. Faktura skóry trwale się poprawia.

Fala akustyczna Storz Medical™️ w modelowaniu sylwetki 

Terapia falą akustyczną Storz Medical™️ znajduje zastosowanie w modelowaniu sylwetki poprzez zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej i obrzęków. Fala akustyczna zwiększa przepuszczalność błony komórkowej komórek tłuszczowych, w następstwie czego następuje ich rozpad na produkty przemiany materii: wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które są w dalszej kolejności usuwane przez układ limfatyczny i krwionośny z organizmu. 

Fala akustyczna poprawia metabolizm tkanek i usprawnia transport produktów metabolizmu do wątroby, w celu wykorzystania ich w przemianie energii. Dodatkowe źródła energii, które powstały w organizmie w efekcie aktywacji komórek tłuszczowych, należy usunąć poprzez ćwiczenia fizyczne, zastosowanie odpowiedniej diety oraz przyjmowanie dużej ilości płynów. 

Wskazania do zabiegu

Terapia radialną falą akustyczną znajduje zastosowanie w następujących obszarach terapeutycznych:
- likwidacja cellulitu
- zmniejszenie obwodu leczonych obszarów ciała
- modelowanie sylwetki- poprawa napięcia skóry
- rozpad depozytów tłuszczowych 
- wygładzenie i odmłodzenie skóry
- wygładzenie blizn i zwłóknień skórnych
- redukowanie rozstępów po ciąży
- drenaż limfatyczny
- poprawa napięcia tkanki łącznej
- masaż relaksacyjny.

Przebieg zabiegu z falą akustyczną Storz Medial™️

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie rozpoczyna się zabieg - pacjentka przyjmuje pozycję leżącą, a na obszar zabiegowy nakładany jest specjalny żel przewodzący energię fali akustycznej w głąb skóry, dając przyjemne uczucie chłodzenia. Pierwsza część zabiegu to aplikacja fali akustycznej za pomocą głowicy D-Actor™️ - głowica przesuwana jest po powierzchni poddawanej terapii zgodnie z programem terapeutycznym. Druga część zabiegu to aplikacja fali wibracyjnej głowicą V-Actor™️ po całej powierzchni zabiegowej w celu uzyskania drenażu limfatycznego. Zabieg jest bezbolesny, a w odczuciach przypomina intensywny masaż. 

Rekomendowana liczba zabiegów

W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu pełna terapia może składać się od 6 do 10 zabiegów, wykonywanych 2 razy w tygodniu (co 3-5 dni). Terapię kontynuuje się aż do osiągnięcia efektów satysfakcjonujących Pacjenta - na każdym etapie można ją zakończyć lub wydłużyć o kolejne zabiegi.

Efekty zastosowania zabiegów z użyciem fali akustycznej Storz Medical™️ są wymierne, co potwierdzają pomiary wartości elastyczności skóry. Wartości parametrów mechanicznych skóry po leczeniu, struktura skóry oraz zadowolenia pacjentek nastrajają optymistyczne co do długotrwałej efektywności kuracji (powyżej 6 miesięcy).

Przeciwwskazania do zabiegu

- ciąża i okres karmienia piersią
- rozrusznik serca
- nieuregulowana cukrzyca
- choroby układu krążenia i choroby żylne
- niewydolność nerek lub wątroby 
- choroby nowotworowe

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Wymagana liczba zabiegów

 6 - 10 zabiegów

Cena zabiegu

od 300 zł

Zapisz się online:
REZERWUJĘ TERMIN >
lub
Zadzwoń i umów się na zabieg:
TEL. 500 53 30 30 >
VELVET SKIN CLINIC ŚRÓDMIEŚCIE
UL. ŚWIĘTOKRZYSKA 30
00-116 WARSZAWA
TEL. 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC MOKOTÓW
Al. niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
tel. +48 500 53 30 55

recepcja@velvetskin.pl
zapisy online: velvetskin.versum.com
Copyright 2022 - Velvet Skin Clinic - All Rights Reserved

medycyna estetyczna

HIFU Ultraskin II AbsolutePowiększanie ustToksyna botulinowaStymulatory tkankoweKwas hialuronowyEndolifting

laseroterapia

Depilacja laserowa LightSheer DuetLaserowy lifting powiek SmoothEyeLifting laserowy Fotona 4DResurfacing frakcyjny FotonaAlma Harmony XL ProLaserowe zamykanie naczynek DyeVL

zabiegi hi-tech

Onda CoolwavesIcoone MedEndermologia Alliance LPGMaximus TrilipoKarboksyterapia JulieFala akustyczna Storz Medical

kosmetologia estetyczna

Zabiegi DermaQuestMezoterapia igłowaDermapen 4 Peelingi chemiczneBioRePeel

programy zabiegowe

Onda Body PremiumProgram No CelluliteProgram Slim BodyProgram Laser FotonaProgram Płaski Brzuch

Info

O nasCennikPolityka prywatnościKontaktZapisy online
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker