Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98
Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30

Hydrogen Peel™️ oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe Hydrogen Peel™️ to innowacyjna metoda oczyszczania skóry twarzy z zaskórników oraz zanieczyszczeń. W tym celu urządzenie Hydrogen Peel wytwarza cząsteczki aktywnego wodoru, transportowanego przez głowicę w głąb skóry. Mikroskopijny rozmiar cząsteczek wodoru pozwala na przenikanie ich przez skórę aż do poziomu komórkowego, gdzie rozpadają się wiążąc wszelkie zanieczyszczenia. Efektem tego procesu jest dogłębne oczyszczenie ujść gruczołów łojowych z sebum oraz złuszczenie martwego naskórka i redukcja wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

Nasza skóra codziennie narażona jest na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (m.in. promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, palenie tytoniu). Stanową one przyczynę powstawania wolnych rodników odpowiedzialnych za uszkodzenia komórek i  włókien kolagenowych. Dzięki małej cząsteczce wodoru, wszystkie niekorzystne procesy są neutralizowane.
Rezerwuję termin >Cennik >Oferty specjalne >

Technologia aktywnego wodoru Hydrogen Peel™️

Wodór to najmniejszy pierwiastek i najlżejszy występujący w naturze, który dzięki swojej małej masie jest w stanie przenikać w głąb struktur skóry, aż do poziomu komórek. Głównym działaniem aktywnego wodoru jest wybiórcza neutralizacja wolnych rodników, co skutkuje opóźnieniem procesu starzenia.

Paradoksalnie siła, która pozwala wolnym rodnikom hydroksylowym na uszkadzanie komórek powoduje, że mogą one się z łatwością łączyć z innymi cząsteczkami. Niektóre wolne rodniki tlenowe mają niestabilną budowę, która daje im energię do niszczenia komórek, z drugiej strony dzięki tej samej energii mogą się łatwo łączyć z innymi cząsteczkami. Niezwykłe właściwości aktywnego wodoru polegają na tym, że po wprowadzeniu do komórek jego cząsteczki łączą się z najmocniej reaktywnymi i najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji wolne rodniki tlenowe zostają przekształcone w cząsteczki wody. Zatem wodór powstrzymuje szkodliwe działanie wolnych rodników, co skutkuje zatrzymaniem procesów starzenie skóry na poziomie komórkowym. 

W urządzeniu Hydrogen Peel™️ wodór wytwarzany jest przez specjalny generator i transportowany do skóry za pomocą strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu następuje delikatne złuszczanie, a pory są dokładnie oczyszczane. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii jednoczesnego wtłaczania i odprowadzania, skóra po zabiegu jest nawilżona i odświeżona.

Urządzenie Hydrogen Peel™️ wyposażony jest w System Vacuum Control, który kontroluje siłę mocy podciśnienia podczas wykonywanego zabiegu, zapobiegając powstawaniu wybroczyn, siniaków i innych uszkodzeń mechanicznych skóry.

Hydrogen Peel 5D - rozszerzona wersja zabiegu

Moduł Hydrogen 5D to najbardziej kompleksowy program oczyszczania. Składa się z 5 etapów: 
• Hydrogen Peel - głęboko oczyszcza i redukuje wolne rodniki, przygotowuje skórę do kolejnych etapów. W trakcie zabiegu zostają usunięte pozostałości makijażu, zanieczysczenia i martwe komórki naskórka. oczyszczanie wodorowe i redukcja wolnych rodników.
• Hyperaemia - rozszerza naczynia krwionośne, pobudza mikrokrążenie, wzmaga metabolizm, dotlenienie i odżywienie komórek skóry.
• Cold Aqua Therapy - chłodzi skórę, wzmacnia naczynia krwionośne, wpływa na zwiększenie elastyczności warstwy zewnętrznej skóry
• Bio Lift MCT - oparty na działaniu mikroprądów MCT masaż o działaniu liftingującym, poprawiającym napięcie i uelastycznienie skóry. Mikroprądy MCT, czyli impulsy elektryczne o bardzo małym natężeniu, pobudza odbudowę włókien kolagenu i elastyny, wygładza skórę, zwiększa kurczliwość włókien mięśniowych oraz usprawnia wydalanie toksyn wraz z nadmiarem wody. Etap ten przyspiesza procesy regeneracji zniszczonych i nieelastycznych membran komórek, w efekcie odzyskują one dawną jędrność, zwartość i elastyczność. 
• Senso Membrana - dostarcza składników aktywnych, które dzięki zastosowaniu odpowiedniego przebiegu mikroprądów, zostają zatrzymane we wnętrzu skóry 

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Hydrogen 5D zabieg holistycznie poprawia kondycję skóry, a efekt liftingu widoczny jest już po 1 zabiegu.

Wskazania do zabiegu Hydrogen Peel™️

 • problemy skórne (trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory)
 • likwidacja przebarwień, ujednolicenie kolorytu
 • skóra łojotokowa, nadmierne wydzielanie sebum i "błyszczenie się" skóry
 • utrata jędrności, napięcia i elastyczności skóry
 • skóra odwodniona i pozbawiona promienności
 • regeneracja skóry narażonej na zanieczyszczenia znajdujące się w miejskim powietrzu - neutralizacja wolnych rodników
 • poprawa przenikania substancji leczniczych i odżywczych przez skórę

Dla kogo dedykowany jest zabieg Hydrogen Peel™️ 

Oczyszczanie wodorowe przeznaczone jest dla osób, które poszukują bezbolesnych, nieinwazyjnych i szybkich sposobów na piękną skórę bez zanieczyszczeń. Zabieg może być stosowany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn - w każdym wieku. Procedura efektywnie działa na skóry zarówno młode (trądzik, blizny potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia pozapalne) jak i dojrzałe (zmarszczki, utrata blasku i jędrności, zanieczyszczenia). Zabieg może być stosowany na twarz, szyję i dekolt, a także na inne partie ciała wymagające terapii. W porównaniu z innymi metodami oczyszczania skóry, jest to najmniej inwazyjny sposób: bezpieczny, bezbolesny i niezwykle przyjemny.

Obszary terapii Hydrogen Peel™️

Zabieg Hydrogen Peel™️ można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, skórze głowy, plecach i innych partiach ciała. Dzięki niewielkim rozmiarom głowicy możliwe jest wykonywanie zabiegów oczyszczania wodorowego na każdym obszarze skóry wymagającym oczyszczenia i nawilżenia.

Przebieg zabiegu Hydrogen Peel™️

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg polega na opracowywaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu specjalistyczną głowicą z podciśnieniem, która zasysa skórę na wybraną głębokość w celu podania aktywnego wodoru. Następnie wykonywane są kolejne etapy w rozszerzonej wersji zabiegu -  Hydrogen 5D, za pomocą głowicy z mikroprądami. W tym przypadku stosuje się odpowiednio dobrane mezokoktajle ze składnikami aktywnymi oraz maskę w płacie. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Pacjenta i może być wykonywany niezależnie od pory roku, także na opalonej skórze. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest oczyszczona, nawilżona i promienna, a Pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności.

Zalecana liczba zabiegów Hydrogen Peel™️

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt poprawy jakości skóry, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 4-6 zabiegów wykonywanych co 4-6 tygodni, w zależności od głębokości nakłuwania i szybkości procesu regeneracji skóry. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa.

Efekty zabiegu Hydrogen Peel™️

 • oczyszczenie skóry z zaskórników, zanieczyszczeń, sebum
 • poprawa nawilżenia elastyczności skóry
 • neutralizacja wolnych rodników
 • poprawa odżywienia skóry
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu
 • rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skóry

Przeciwwskazania do zabiegu Hydrogen Peel™️

Przeciwwskazania do podstawowego zabiegu Hydrogen Peel:
 • kuracja izotretynoiną, sterydami
 • aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
 • ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu, w tym trądzik ropowiczy
 • bardzo liczne znamiona, znamiona barwnikowe
 • otwarte skaleczenia skóry w miejscu zabiegu
 • zabiegi silnie złuszczające, laserowe i inne - w okresie 3 tygodnie przed zabiegiem
 • choroby wewnętrzne (nowotwór, nieuregulowana cukrzyca, zakrzepica, neuralgia, dikulopatia, uszkodzenie nerwów obwodowych)
Dodatkowe przeciwwskazania do zabiegu rozszerzonego Hydrogen 5D:
 • obecność urządzeń lub implantów elektrycznych, typu aparat słuchowy, implant słuchowy
 • rozrusznik serca
 • nadwrażliwość na prąd elektryczny

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

60 minut

Wymagana liczba zabiegów

1 - 5 zabiegów

Cena zabiegu

od 300 zł
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
Velvet Skin Clinic logo
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Polityka prywatności
Regulamin serwisu
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker