Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98
Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30

Laserowe leczenie chrapania NightLase™️

NightLase™️ to nowatorska bezbolesna procedura laserowa platformy Fotona pozwalająca na skuteczne leczenie chrapania i bezdechów nocnych oraz znaczącą poprawę jakości snu. Procedura laserowa NightLase™️ wykorzystuje energię wiązki lasera Er:Yag do usztywnienia, ujędrnienia i pogrubienia tkanek miękkich jamy ustnej i gardła. Pacjent pozbawiony wiotkości tkanek miękkich jamy ustnej może spać spokojnie, a jego oddech nie wywołuje drgań podniebienia, a tym samym - chrapania. W większości przypadków wystarczą 2 lub 3 zabiegi, aby pozbyć się tej uciążliwej przypadłości. 
Rezerwuję termin >Cennik >

Przyczyny chrapania

Chrapanie to jedno z najpopularniejszych zaburzeń oddychania w czasie snu. Jego mechanizm polega na rozluźnieniu mięśni co zmniejsza swobodny przepływ wdychanego powietrza. Dochodzi do drgań wiotkich części gardła, głównie podniebienia miękkiego oraz języczka. Powietrze wiruje poruszając luźnymi strukturami w jamie ustnej. Towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk.

Do wystąpienia chrapania predysponuje: przerośnięty języczek, wydłużone podniebienie miękkie, powiększone migdałki, wszelkie przyczyny upośledzonej drożności nosa (skrzywienie przegrody, zapalenie zatok przynosowych, alergiczny nieżyt nosa, przerost małżowin usznych), palenie papierosów, spożywanie alkoholu, otyłość, wiek.

NightLase™️ - laserowe leczenie chrapania

Dzięki innowacyjnej metodzie laserowego leczenia chrapania NightLase™️ przy zastosowaniu lasera Fotona, możemy walczyć z problemem chrapania, jeśli jego przyczyną jest głównie wiotkość tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej.

Metoda NightLase™️ jest:
- bezoperacyjna,
- bezpieczna,
- bezbolesna,
- nie wymagająca czasu rekonwalescencji - nie wyłącza z codziennej aktywności.

Procedura laserowa NightLase™️ polega na naświetlaniu wiązką lasera Er:YAG na powierzchnię błon śluzowych tkanek miękkich jamy ustnej i gardła (głównie podniebienia miękkiego, języczka i struktur miękkich śluzówki) w celu podgrzania włókien kolagenu. Efektem podgrzania tkanek jest wzmocnienie struktur kolagenowych a tym samym ujędrnienie i usztywnienie wiotkich tkanek, które odpowiedzialne są za wibracje podczas snu. Dzięki temu, tkanki te nie opadają i nie tracą sztywności podczas snu, nie wyzwalając bezdechów sennych oraz chrapania. To z kolei gwarantuje spokojny sen i prawidłowy dotlenienie pacjenta podczas snu.

Innowacyjna procedura laserowa NightLase™️ jest bezkonkurencyjną alternatywą dla dotychczas stosowanych metod chirurgicznych lub farmakologicznych środków doraźnych. Ogromną zaletą terapii laserowej jest dbałość o komfort i bezpieczeństwo pacjenta, bezbolesność, krótki czas trwania, maksymalnie krótki okres rekonwalescencji bez rezygnacji z wysokiej skuteczności.

Wskazania do laserowego leczenie chrapania NightLase™️

- zaburzenia snu spowodowane chrapaniem
- bezdech senny spowodowany wiotkością tkanek w obrębie jamy ustnej

Przebieg zabiegu NightLase™️

Procedura zabiegowa rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu zdrowotnego Pacjenta i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Następnie Pacjent przyjmuje pozycję siedzącą. Zabieg odbywa się wewnątrz jamy ustnej i polega na naświetlaniu kolejno poszczególnych obszarów jamy ustnej i gardła:  podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebienno-językowych, migdałków oraz podstawy i boków języka. Samo zabieg trwa ok. 15 minut. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu Pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności. 

Rekomendowana liczba zabiegów

Dla osiągnięcia pełnego efektu leczniczego potrzebna jest seria 3 zabiegów laserowych wykonywana w odpowiednich odstępach. Przy bardzo wiotkich i podniebieniach, może istnieć potrzeba dodatkowego zabiegu jakiś czas po skończeniu serii.

Postępowanie przed i po zabiegu NightLase™️

Przygotowanie do zabiegu NightLase™️

na 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć terapię retinoidami doustnymi
na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zakończyć terapie antybiotykami oraz lekami i ziołami światłouczulającymi
w przypadku dużej skłonności do występowanie opryszczki na 2 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu zaleca się stosowanie leku Heviran 
na 24 h przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu

Postępowanie po zabiegu NightLase™️

przez 24 h po zabiegu nie należy spożywać alkoholu
przez 3 dni po zabiegu należy unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych (wysiłek, ćwiczenia fizyczne)
przez kilka dni po zabiegu nie należy spożywać bardzo ostrych i bardzo gorących napojów i potraw, używać drażniących past do zębów i płynów do płukania ust
po skończonej serii zabiegów należy umówić się na wizytę kontrolna w celu określenia efektów (ok. 6 tygodni po ostatnim zabiegu)

Przeciwwskazania tymczasowe i bezwzględne do zabiegu NightLase™️

Przeciwwskazania czasowe

schorzenia gardła, strun głosowych, aktywne zapalenie gardła
kuracja retinoidami doustnymi - odczekać 6 miesięcy, przyjmowanie leków i ziół światłouczulających (w tym wit. A+E) - odczekać 4 tyg.
aktywna opryszczka - należy odczekać 2 tygodnie od wyleczenia 
kuracja sterydowa i antybiotykowa - odczekać 2 tygodnie
przyjmowanie leków rozrzedzających krew (aspiryny) - odczekać 1 tydzień 
stany gorączkowe i ogólne osłabienie odporności organizmu

Przeciwwskazania bezwględne

ciąża i karmienie piersią
choroby dermatologiczne i autoimmunologiczne: łuszczyca, toczeń rumieniowaty lub układowy, twardzina, bielactwo, RZS, ŁZS, sklerodermia, fotodermatozy, skłonność do bliznowców i keloidów
choroby wykluczające zabiegi laseroterapii: nowotwory, padaczka, niewyrównana cukrzyca, HIV, WZW, zaburzenia hormonalne wymagające leczenia endokrynologicznego
choroby psychiczne, depresja (w tym przyjmowanie antydepresantów)
rozrusznik serca

Kto wykonuje zabieg

lekarz lub kosmetolog

Czas trwania zabiegu

60 minut

Wymagana liczba zabiegów

3 zabiegi

Cena zabiegu

800 zł (600 zł w serii 3 zabiegów)
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
Velvet Skin Clinic logo
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
checkclosecheck-circle-ofacebookthumbs-upinstagramenvelopephone-handsetmap-marker