Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98
Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30

Indiba®
- nieinwazyjny lifting twarzy i modelowanie sylwetki

Indiba® to technologia przywracająca w nieinwazyjny sposób fizjologiczną równowagę komórkową niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W sposób naturalny i bezpieczny zabiegi Indiba® prowadzą do wzrostu i regeneracji kolagenu i elastyny w skórze, regulacji gospodarki wodnej organizmu oraz redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. 

Zabiegi Indiba® są bardzo przyjemne w odczuciu i są wysoce skuteczne -  przynoszą szybkie i widoczne rezultaty już po serii kilku zabiegów. Doskonale sprawdzają się w ujędrnianiu, liftingu i odmładzaniu skóry, zapobieganiu wypadania włosów, regeneracji stanów zapalnych, leczenia ran, eliminacji zalegających płynów i toksyn oraz w wyszczuplaniu i modelowaniu sylwetki a także poprawie ogólnej kondycji organizmu.

Indiba® to nowoczesna alternatywa dla zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ nie wymaga okresu rekonwalescencji pozabiegowej, jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna - nawet w przypadku występowania przeciwwskazań do zastosowania innych technologii, takich jak obecność w organizmie metalowych implantów, istnienie chorób nowotworowych czy autoimmunologicznych. 
Rezerwuję termin >Cennik >
indiba deep beauty kosmetolog wykonuje zabieg głowicą

Technologia Proionic®

Opatentowany system Proionic® będący fundamentem w technologii Indiba Deep Beauty opiera się o emisję nieinwazyjnego prądu radiofrekwencyjnego (RF) o stałej określonej częstotliwości (448 kHz) w celu wprowadzenia w naturalny i bezpieczny sposób komórek skóry w ich fizjologiczną równowagę. Częstotliwość ta aktywuje komórki bez naruszenia ich struktury - nie przegrzewa ich ani nie doprowadza do ich rozpadu - tak jak ma to miejsce w innych technologiach opartych o radiofrekwencję. 

Indiba jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, ponieważ:
- zabieg nie narusza struktur białkowych ani włókien kolagenowych, w wyniku działania prądów o częstotliwości 448 kHz nie są skracane włókna kolagenowe i nie następuje koagulacja białek (maksymalna temperatura to 41-42°C)
- urządzenie umożliwia również pracę nietermiczną, przywracającą zdolność komórek do autoregeneracji, np. w przypadku wspomagania gojenia się ran
- zabiegi można wykonywać nawet w przypadku posiadania przez Pacjenta metalowych
implantów, gdyż prąd o tej częstotliwości nie rozgrzewa implantów
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu.

W ten sposób system Proionic pozwala w pełni bezpiecznie odmłodzić i ujędrnić skórę, jak również oferuje zupełnie nowe możliwości zabiegowe w zakresie wyszczuplania ciała, regeneracji i odmładzania twarzy, leczenia ran, a nawet zapobiegania wypadaniu włosów u większości Pacjentów, nawet u tych, u których występują przeciwwskazania do zastosowania innych podobnych technologii.

2 głowice zabiegowe Indiba Deep Care

Prąd generowany poprzez system Indiba Deep Care dociera do elektrody, następnie przepływa przez tkankę poddawaną zabiegowi, wprowadzając komórki w stan równowagi, po czym powraca do urządzenia w celu zamknięcia obiegu. Urządzenie pracuje w 2 trybach: pojemnościowym (CAP) i rezystywnym (RES) za pomocą 2 głowic.

Głowica pojemnościowa CAP:
- jest to tryb, w którym wykorzystuje się aktywną elektrodę ze stali nierdzewnej. Natężenie prądu wysokiej częstotliwości jest wysokie, co powoduje endogenny wzrost temperatury wewnętrznej tkanki. Głowica ta ma za zadanie przygotowanie tkanek do dalszej części zabiegu, oddziałuje na głębokość 5 cm w głąb tkanek, poprawia ukrwienie i redukuje wewnętrzny opór tkankowy.

Głowica rezystywna RES:
- jest to tryb, w którym wykorzystuje się bierną elektrodę złożoną z dwóch przewodzących części pokrytych materiałem izolacyjnym. Przewodzenie prądu następuje między dwiema częściami składowymi głowicy. Głowica ta oddziałuje na poziomie całego przekroju tkanki przez co dociera do głębszych i oporowych tkanek, takich jak: stawy, wiązadła i ścięgna.

3 etapy zabiegów Indiba Deep Care

Odpowiednio zastosowana praca głowic pozwala na aktywowanie 3 etapów zabiegu: 

1. Etap biostymulacji skóry - rozpoczyna wszystkie rodzaje zabiegów, prowadzi do zwiększenia metabolizmu komórkowego, aktywacji odżywiania komórek i ruchu macierzy zewnątrzkomórkowych. Jest to też jedyny etap zabiegu dla skór będących w stanie zapalnym i wymagających wsparcia w procesie gojenia.

2. Etap waskularyzacji - drugi etap zabiegu, pozwala na zwiększenie mikrokrążenia w skórze, poprawia przepływ krwi, dotlenienie tkanek i komórek, pozwala na drenaż limfatyczny i ogólne wzmocnienie i poprawę kondycji naczyń krwionośnych. Jest to etap dedykowany dla bardzo wrażliwych skór z rumieniem, trądzikiem różowatym i rozszerzonymi naczynkami. 

3. Etap hiperaktywacji - trzeci etap zabiegu, prowadzi do aktywacji mechanizmów autoregeneracji komórek, wzrostu aktywności metabolicznej komórki oraz detoksykacji tkanek. Dzięki temu następuje aktywacja procesu neokolagenezy, stymulacja fibrobrlastów do odnowy kolagenu, redukcja tkanki tłuszczowej, drenaż i detoksykacja organizmu. 

Wskazania do zabiegu Indiba Deep Care

- starzenie się skóry, zmarszczki, bruzdy
- fotostarzenie się skóry, przebarwienia, nierównomierny koloryt skóry
- potrzeba liftingu i ujędrnienia skóry twarzy, szyi i dekoltu, 
- potrzeba podniesienia opadających kącików ust, zdefiniowania owalu twarzy
- potrzeba poprawy skóry okolic oczu, zwiększenia napięcia powiek i uniesienia opadających brwi, redukcja cieni i worków pod oczami
- potrzeba zwiększenie nawilżenia skóry
- zastoje limfatyczne i tłuszczowe, podwójny podbródek
- nadmiar miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej
- wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, wewnętrznej strony ud
- potrzeba wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki
- przygotowanie skóry do ciąży
- potrzeba wyszczuplenia wybranej partii ciała
- oporna na dietę i ćwiczenia tkanka tłuszczowa w okolicy ud, brzucha, bioder, pleców, ramion, przy jednoczesnym zwiększeniu jędrności i jakości skóry
- redukcja obrzęków i zastojów limfatycznych poprzez eliminację nagromadzonych płynów i toksyn

Przebieg zabiegu Indiba Deep Care

Przed zabiegiem spacjalista Velvet Slin Clinic przeprowadzona szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. 

Następnie rozpoczyna się zabieg -  na obszar zabiegowy nakładany jest specjalistyczny krem Indiba przewodzący energię, który w zależności od wskazania i obszaru zabiegu posiada również właściwości nawilżające, ujędrniające oraz antycellulitowe. Obszar zabiegu opracowywany jest dwiema głowicami: w pierwszej kolejności pojemnościową, a następnie rezystywną. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa przyjemne ciepło o natężeniu zgodnym ze wskazaniami - od bardzo delikatnego ciepła w przypadku etapu biostymulacji skóry, aż po wyraźne rozgrzanie skóry w przypadku zabiegów liftingujących skórę i modelujących sylwetkę. 

Po zabiegu skóra jest przez chwilę zaróżowiona i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. 

Rekomendowana liczba zabiegów Indiba 

Ze względu na technologię oddziaływania na tkanki, zabiegi Indiba Deep Care wymagają wykonania serii zabiegów. Dla optymalnych rezultatów należy wykonać od 4 do 8 zabiegów, w odstępach co kilka dni. W przypadku chęci osiągnięcia maksymalnie szybkich efektów, zabiegi można wykonywać codziennie. 

Przeciwwskazania do zabiegów Indiba 

- ciąża
- rozrusznik serca i implanty elektroniczne
- zakrzepowe zapalenie żył.

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

60 minut

Wymagana liczba zabiegów

4 - 8 zabiegów

Cena zabiegu

od 450 zł
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
Velvet Skin Clinic logo
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker