500 53 30 30
recepcja@velvetskin.pl
ul. Świętokrzyska 30, 00-116 Warszawa
MENUMENU
Zapisz się na zabieg

Peelingi chemiczne mesopeel Mesoestetic

Dermatologiczne peelingi mesopeel laboratorium mesoestetic to grupa preparatów o wyjątkowych właściwościach eksfoliacyjnych i terapeutycznych. Pozwalają na kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, przy użyciu czynników i substancji chemicznych o różnej sile działania. Ze względu na ich wielokierunkowe działanie, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie właściwości terapeutyczne, z powodzeniem wykorzystywane są w dermatologii, medycynie estetycznej oraz kosmetologii.
Rezerwuję termin >Cennik >Oferty specjalne >

Dermatologiczne peelingi mesopeel

Innowacyjne peelingi mesopeel Mesoestetic zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających specjalistów z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Cechuje je wysoka efektywność terapeutyczna, bezpieczeństwo i łatwość stosowania. Przeznaczone są do terapii różnych problemów skórnych, takich jak hiperpigmentacja, oznaki starzenia skóry, zmiany trądzikowe i potrądzikowe (blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne), blizny i rozstępy oraz inne niedoskonałości.

Peelingi mesopeel zapewniają wysokie, stopniowe i narastające w czasie efekty terapeutyczne zabiegów wykonywanych zarówno na twarzy, jak i ciele. Wszystkie peelingi zostały stworzone w oparciu o unikalną medyczną formułę - formułę roztworu hydroglicerynowego, która łącząc zalety peelingów alkoholowych (szybka i intensywna penetracja kwasu w głąb skóry) i peelingów żelowych (łatwość aplikacji, pełna kontrola nad intensywnością zabiegu, minimalizacja podrażnień) zapewnia wysoko skuteczne i bardzo bezpieczne oraz w pełni medyczne efekty terapii. 

Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone zostało badaniami i certyfikatami medycznymi - preparaty zarejestrowane są jako wyroby medyczne klasy I.

Działanie peelingów mesopeel 

Redukcja niedoskonałości (zaskórników, rozszerzonych porów) i wygładzenie powierzchni skóry
Korzystne pogrubienie żywych warstw naskórka, redukcja nadmiernej warstwy rogowej
Redukcja objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa sprężystości
Wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, blask i promienność
Redukcja zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych (PIH)
Oczyszczanie i dotlenianie, przywrócenie właściwych funkcji skóry.

Wszechstronność zastosowań i terapie łączone

Peelingi mesopeel dają możliwość maksymalnego dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb i możliwości skóry każdego pacjenta. Pozwalają stworzyć unikalne protokoły zabiegowe gwarantując wielokierunkowe efekty terapii. Można je stosować samodzielnie jako monoterapię lub w protokołach łączonych wykorzystując różne preparaty gamy mesopeel - w jednej sesji zabiegowej (technika kanapkowa) lub stosować je naprzemiennie w ramach jednej serii zabiegów. 

Peelingi mogą być stosowane jako samodzielna, wysoce efektywna terapia kwasowa różnorodnych problemów skórnych lub jako część bardziej rozbudowanej terapii zabiegowej złożonej z różnych technologii i zabiegów różnych marek. W szczególności w Velvet Skin Clinic peelingi mesopeel są składową takich autorskich programów terapeutycznych jak np. programy anti-aging, programy liftingujące czy programy antytrądzikowe.

Przebieg zabiegu i zalecana liczba zabiegów

Przed każdym zabiegiem peelingu mesopeel zostaje przeprowadzona konsultacja wraz z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg składa się z kilku etapów: w pierwszej kolejności następuje dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry twarzy. Kluczowym etapem jest odtłuszczenie skóry płynem odtłuszczającym, co zapewnia właściwą i równomierną penetrację kwasów na całym obszarze zabiegowym. Następnie zostają zabezpieczone oczy oraz miejsca wrażliwe i nałożony właściwy preparat z gamy peelingów mesopeel. Kosmetolog dobiera do rodzaju, grubości i kondycji skóry zaróno preparat i jego stężenie, jak i czas oraz technikę aplikacji. Po odpowiednim czasie ekspozycji, preparat zostaje zmyty a skóra zneutralizowana płynem neutralizującym. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja specjalnego kremu regenerującego oraz kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

 Już jeden zabieg daje wymierną poprawę jakości skóry, jednakże dla osiągnięcia optymalnych efektów rekomenduje się wykonywanie peelingów mesopeel w seriach zabiegowych. Jedna seria obejmuje 4-6 peelingów wykonywanych w odstępach 2-tygodniowych.

Rodzaje peelingów mesopeel

mesopeel melanostop 

- peeling azelainowo-fitowy + rezorcyna

Wyraźny efekt depigmentacji. Przeznaczony do zabiegów dla skóry z nierównym kolorytem, hiperpigmentacją i objawami fotostarzenia.

mesopeel modified jessner 

- peeling salicylowo-mlekowo-cytrynowy

Peeling o szerokim zastosowaniu: starzenie skóry, nierówny koloryt, przebarwienia, skłonność do zmian trądzikowych.
Więcej ?

mesopeel melanoplus 

- peeling TCA-kojowo-ferulowy + retinoidy

Peeling o właściwościach samoneutralizujących do miejscowego stosowania na przebarwienia, plamy starcze i hiperpigmentację.
Więcej ?

mesopeel TCA 

- kwas trójchlorooctowy 

Peeling o właściwościach samoneutralizujących przeznaczony do stosowania w przyapdku skóry z objawami starzenia. Stopniowa penetracja w skórze.
Więcej ?

mesopeel azelan

- peeling azelainowo-salicylowy

Działanie przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe i komedolitcyzne. Wszystkie rodzaje trądziku pospolitego oraz trądzik wieku dojrzałego.
Więcej ?

mesopeel piruvex

- peeling pirogronowo-mlekowy

Właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwtrądzikowe i komedolitcyzne. Działanie intensywnie modelujące, pogrubiające i ujędrniające.  
Więcej ?

mesopeel lactic

- kwas mlekowy

Doskonała tolerancja, długotrwały efekt odświeżenia i nawilżenia skóry. Przeznaczony do skór wrażliwych, suchych, pozbawionych blasku, miękkości i witalności.

mesopeel mandelic

- kwas migdałowy

Optymalna penetracja w głąb skóry. Przeznaczony do skór normalnych i mieszanych, z objawami fotostarzenia i zaburzeniami pigmentacji.

mesopeel salicylic

- kwas trójchlorooctowy 

Intensywne właściwości keratolityczne i seboregulujące. Przeznaczony do skór mieszanych, tłustych, trądzikowych i skłonnych do zaskórników.

post-peel 1% retinol concentrate  

- wzmocnienie efektu peelingów

Pozabiegowy  1% koncentrat retinolu pogłębiający efekty peelingów mesopeel. Poprawia napięcie i wyrównuje koloryt skóry, spłyca zmarszczki  i długotrwale nawilża. 

Przygotowanie do zabiegu mesopeel

- w ciągu 3 tygodni przed peelingiem nie można wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi ultradźwiękowe, zabiegi laserowe)

- w ciągu 2 tygodni przez zabiegiem należy unikać korzystania z solarium i długotrwałej ekspozycji na słońce 

- w ciągu 1 tygodnia przed zabiegiem nie można wykonywać zabiegów medycyny estetycznej takich jak implantacja wypełniaczy, mezoterapia lub toksyna botulinowa

- w ciągu 5 dni przed zabiegiem nie można stosować substancji o właściwościach ścierających lub drażniących skórę, nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu; w przypadku mężczyzn - zalecany okres od ogolenia zarostu wynosi co najmniej 24 godziny

Przeciwwskazania do peelingów mesopeel

 • ciąża i karmienie piersią
 • nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik peelingu
 • aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
 • przyjmowanie retinoidów doustnych (należy odczekać 6 miesięcy od skończenia kuracji)
 • aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
 • opryszczka w stanie aktywnym
 • choroby autoimmunologiczne, przewlekłe choroby deratologiczne, nowotwory
 • przebyty niedawno zabieg dermatologiczny, laserowy, medycyny estetycznej
 • skłonność do bliznowców i blizn przerostowych
 • liczne brodawki i zmiany skórne
 • otwarte rany
 • czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniem
 • świeża opalenizna (należy odczekać 2 tygodnie od opalania)

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

30 minut

Wymagana liczba zabiegów

 4 - 6 zaibegów

Cena zabiegu

od 250 zł

Zapisz się online:
REZERWUJĘ TERMIN >
lub
Zadzwoń i umów się na zabieg:
TEL. 500 53 30 30 >

Lorem Ipsum Dolor Sit Amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec facilisis id tortor elementum lacinia.

Finibus Mattis

Nam eu elementum est. In nisi risus, eleifend vel varius ac, aliquam eu elit. 
Fermentum Tempor ?

Luctus Et Ultrices

Phasellus bibendum quis turpis sed luctus. Integer quis erat lectus. Nam tristique, nisl.
Fermentum Tempor ?

Vestibulum Pharetra

Nullam vel viverra ligula, ac tincidunt ipsum. Maecenas id auctor mauris, in ultricies ipsum. 
Fermentum Tempor ?

Vitae Libero Tincidunt

Proin sagittis pellentesque lorem at tincidunt. Duis dui magna. Nullam quis tincidunt enim.
Fermentum Tempor ?
checkenvelopephone-handsetmap-marker