Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98
Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30

CGF Concentrated Growth Factors

Skoncentrowane czynniki wzrostu CGF to estetyczna terapia wykorzystująca czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskane z krwi pacjenta dzięki innowacyjnemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym.

Terapia polega na iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w osoczu bogatopłytkowym lub w żelu uzyskanym z białek krwi pacjenta (Activated Plasma Albumin Gel). Wykonywany wyłącznie przez certyfikowanego lekarza techniką mezoterapii lub kaniulą zabieg pozwala na intensywną regenerację, biorewitalizację i poprawę kondycji skóry oraz długotrwały efekt odmłodzenia.
Rezerwuję termin >Cennik >Oferty specjalne >

Terapia komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu CGF

Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w krwi, a ich zadaniem jest tworzenie i regeneracja komórek. Do tej pory wśród preparatów pozyskiwanych z własnych zasobów pacjenta w klinikach medycyny estetycznej stosowane było osocze bogatopłytkowe, osocze ubogopłytkowe, autoprzeszczep tłuszczu oraz komórki macierzyste zawieszone lub pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Pojawienie się CGF i korzystanie z bogactwa czystego preparatu w medycynie estetycznej jest przełomem i czyni zabiegi z ich wykorzystaniem absolutnie dostępnymi, a pozyskiwanie preparatu odbywa się z krwi pacjenta w sposób szybki i bardzo komfortowy.

Przełomem jest połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu CGF z komórkami macierzystymi CD34+ - zabieg polecany jest osobom, których skóra wymaga rewitalizacji, spłycenia drobnych zmarszczek, walki z wiotkością a także osobom zmagającym się z wypadaniem włosów. Jest to doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa - w 100% naturalna i bezpieczna. 

Na czym polega zabieg CGF

Komórki macierzyste pozyskujemy z krwi pacjenta, a wraz z nimi pozyskuje się płytki odpowiedzialne za wydzielanie czynników wzrostu, których zadaniem jest synergiczne tworzenie i regeneracja komórek skóry. Komórki macierzyste posiadają zdolność adaptacji do dowolnych komórek, wśród których się znajdują, zaś czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają proces odnowy i rewitalizacji w sposób naturalny i bezpieczny, bez ryzyka alergii czy powikłań.

Zabiegi CGF dostępne w Velvet Skin Clinic

CGF HARMONY - mezoterapia + żel - zabieg silnie regenerujący, liftingujący i stymulujący przebudowę skóry
Jeżeli Twoja skóra wymaga intensywniejszej regeneracji, lekarz może zdecydować o iniekcji skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych zawieszonych w żelu (Activated Plasma Albumin Gel) uzyskanych z białek Twojej krwi. Do pozyskania materiału lekarz wykorzystuje zestaw CGF HARMONY. Zabieg z użyciem żelu zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację, preparat jest podawany techniką mezoterapii lub kaniulą.
Obszary poddawane zabiegowi: cała twarz, szyja i dekolt, grzbiety dłoni, owłosiona skóra głowy.
Zabieg wykonuje się w seriach: 3 zabiegi w odstępach 6 tygodni.

CGF LIQUID - mezoterapia czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi 
CGF LIQUID to zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskane z krwi pacjenta. Wykonany przez lekarza techniką mezoterapii, dzięki czemu uzyskujemy naturalne i widoczne efekty poprawy kondycji skóry. CGF LIQUID to najnowsza i najbezpieczniejsza terapia w medycynie regeneracyjnej.
Obszary poddawane zabiegowi: cała twarz, szyja i dekolt, grzbiety dłoni, owłosiona skóra głowy.
Pełna terapia wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tygodni.

CGF ONE - mezoterapia lub mezoterapia + żel - zabieg silnie regenerujący i stymulujący przebudowę skóry na małych obszarach 
CGF ONE skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak: grzbiety dłoni, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. Jest to idealny zabieg dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry. 
Terapia wymaga 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni w zależności od wybranej procedury.

Korzyści zabiegu CGF - terapii komórkami macierzystymi

- naturalne, widoczne efekty poprawy kondycji skóry, bez efektu zmiany rysów twarzy
- redukcja drobnych zmarszczek i wiotkości, ujędrnienie i pogrubienie skóry
- możliwość odpowiedniego indywidualnego doboru terapii: CGF LIQIUD, CGF HARMONY i CGF ONE
- metoda wykorzystuje potencjał krwi -  jest naturalna i bezpieczna
- bez ryzyka alergii, powikłań i działań niepożądanych
- daje długotrwały efekt odmłodzenia

Wskazania do zabiegu

- zmarszczki, bruzdy
- wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
- regeneracja i rewitalizacja skóry
- wypadanie włosów

Przebieg zabiegu CGF

Podczas wstępnej konsultacji lekarz dobierze odpowiedni produkt z linii CGF (CGF Liquid, CGF Harmony, CGF One) dopasowany do Twoich oczekiwań i planu terapii. Dla komfortu lekarz może nałożyć maść znieczulającą. Następnie pobrana zostanie Twoja krew i odpowiednio przygotowana w separatorze komórkowym. Podczas zabiegu lekarz wykonuje mezoterapię igłową lub podaje preparat kaniulą w przypadku CGF Harmony. Podczas zabiegu mogą być odczuwalne delikatne wkłucia oraz w przypadku CGF Harmony - uczucie rozpierania.

Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią. 

Rekomendowana liczba zabiegów

Pelna terapia CGF wymaga 3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni w zależności od rodzaju zabiegu. Po skończonej serii zalecane jesty wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt 1-2 razy w roku. 

Przeciwwskazania do zabiegu

- ciąża i okres karmienia piersią
- nieuregulowana cukrzyca
- choroby układu krążenia i choroby żylne
- choroby nowotworowe

Kto wykonuje zabieg

lekarz

Czas trwania zabiegu

1 - 2 godziny

Wymagana liczba zabiegów

3 zabiegi

Cena zabiegu

od 650 zł
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
Velvet Skin Clinic logo
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Polityka prywatności
Regulamin serwisu
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker