Dermatologiczne peelingi mesopeel laboratorium mesoestetic to grupa preparatów o wyjątkowych właściwościach eksfoliacyjnych i terapeutycznych. Pozwalają na kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, przy użyciu czynników i substancji chemicznych o różnej sile działania. Ze względu na ich wielokierunkowe działanie, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie właściwości terapeutyczne, z powodzeniem wykorzystywane są w dermatologii, medycynie estetycznej oraz kosmetologii.
Innowacyjne peelingi mesopeel Mesoestetic zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających specjalistów z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Cechuje je wysoka efektywność terapeutyczna, bezpieczeństwo i łatwość stosowania. Przeznaczone są do terapii różnych problemów skórnych, takich jak hiperpigmentacja, oznaki starzenia skóry, zmiany trądzikowe i potrądzikowe (blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne), blizny i rozstępy oraz inne niedoskonałości.
Peelingi mesopeel zapewniają wysokie, stopniowe i narastające w czasie efekty terapeutyczne zabiegów wykonywanych zarówno na twarzy, jak i ciele. Wszystkie peelingi zostały stworzone w oparciu o unikalną medyczną formułę - formułę roztworu hydroglicerynowego, która łącząc zalety peelingów alkoholowych (szybka i intensywna penetracja kwasu w głąb skóry) i peelingów żelowych (łatwość aplikacji, pełna kontrola nad intensywnością zabiegu, minimalizacja podrażnień) zapewnia wysoko skuteczne i bardzo bezpieczne oraz w pełni medyczne efekty terapii.
Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone zostało badaniami i certyfikatami medycznymi - preparaty zarejestrowane są jako wyroby medyczne klasy I.
Działanie peelingów mesopeel
Redukcja niedoskonałości (zaskórników, rozszerzonych porów) i wygładzenie powierzchni skóry
Redukcja objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa sprężystości
Wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, blask i promienność
Redukcja zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych (PIH)
Oczyszczanie i dotlenianie, przywrócenie właściwych funkcji skóry.
Wszechstronność zastosowań i terapie łączone mesopeel
Peelingi mesopeel dają możliwość maksymalnego dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb i możliwości skóry każdego pacjenta. Pozwalają stworzyć unikalne protokoły zabiegowe gwarantując wielokierunkowe efekty terapii. Można je stosować samodzielnie jako monoterapię lub w protokołach łączonych wykorzystując różne preparaty gamy mesopeel - w jednej sesji zabiegowej (technika kanapkowa) lub stosować je naprzemiennie w ramach jednej serii zabiegów.
Peelingi mogą być stosowane jako samodzielna, wysoce efektywna terapia kwasowa różnorodnych problemów skórnych lub jako część bardziej rozbudowanej terapii zabiegowej złożonej z różnych technologii i zabiegów różnych marek. W szczególności w Velvet Skin Clinic peelingi mesopeel są składową takich autorskich programów terapeutycznych jak np. programy anti-aging, programy liftingujące czy programy antytrądzikowe.
Przebieg zabiegu i zalecana liczba zabiegów
Przed każdym zabiegiem peelingu mesopeel zostaje przeprowadzona konsultacja wraz z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg składa się z kilku etapów: w pierwszej kolejności następuje dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry twarzy. Kluczowym etapem jest odtłuszczenie skóry płynem odtłuszczającym, co zapewnia właściwą i równomierną penetrację kwasów na całym obszarze zabiegowym. Następnie zostają zabezpieczone oczy oraz miejsca wrażliwe i nałożony właściwy preparat z gamy peelingów mesopeel. Kosmetolog dobiera do rodzaju, grubości i kondycji skóry zaróno preparat i jego stężenie, jak i czas oraz technikę aplikacji. Po odpowiednim czasie ekspozycji, preparat zostaje zmyty a skóra zneutralizowana płynem neutralizującym. Ostatnim etapem zabiegu jest aplikacja specjalnego kremu regenerującego oraz kremu z filtrem przeciwsłonecznym.
Już jeden zabieg daje wymierną poprawę jakości skóry, jednakże dla osiągnięcia optymalnych efektów rekomenduje się wykonywanie peelingów mesopeel w seriach zabiegowych. Jedna seria obejmuje 4-6 peelingów wykonywanych w odstępach 2-tygodniowych.
- nie należy wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi ultradźwiękowe, zabiegi laserowe)
W ciągu 2 tygodni przed zabiegiem:
- należy unikać korzystania z solarium i długotrwałej ekspozycji na słońce
W ciągu 1 tygodnia przed zabiegiem:
- nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej takich jak implantacja wypełniaczy, mezoterapia lub toksyna botulinowa
W ciągu 5 dni przed zabiegiem:
- nie należy stosować substancji o właściwościach ścierających lub drażniących skórę, nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu - w przypadku mężczyzn - zalecany okres od ogolenia zarostu wynosi co najmniej 24 godziny.
Postępowanie po zabiegu peelingu chemicznego
Przez 2-3 dni po zabiegu:
- nie należy spożywać alkoholu - nie należy wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego
Przez 1 tydzień po zabiegu:
- należy unikać bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur, w szczególności sauny - należy zrezygnować z basenu i długich kąpieli (aby uniknąć zakażenia skóry)
Przez 2 tygodnie po zabiegu:
- należy bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium, w tym czasie należy korzystać z wysokiej ochrony przeciwwsłonecznej - nie należy wykonywać zabiegów powodujących podrażnienie skóry (zabiegi laserowe, depilacja, dermabrazja). - nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej.
Jeśli skóra się złuszcza:
- nie należy przyspieszać tego procesu - całkowicie zakazane jest zdrapywanie czy zdzieranie łuszczącego się naskórka, w przeciwnym razie może dojść do powstania strupków, blizn i zakażenia skóry.
Przeciwwskazania do peelingów mesopeel
ciąża i karmienie piersią
nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik peelingu
aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
przyjmowanie retinoidów doustnych (należy odczekać 6 miesięcy od skończenia kuracji)
aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
opryszczka w stanie aktywnym
choroby autoimmunologiczne, przewlekłe choroby deratologiczne, nowotwory