Klinika Mokotów:
al. Niepodległości 92/98
Klinika Śródmieście:
ul. Świętokrzyska 30

Mikrodermabrazja Silk Peel

Mikrodermabrazja to łagodne mechanicznie ścieranie naskórka powodujące wygładzenie skóry oraz jednoczesną stymulację jej odnowy komórkowej.

Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę kryształkami korundu (tlenek glinu - materiał naturalny i nieszkodliwy) lub głowicami diamentowymi, które usuwają powierzchowne warstwy skóry, stymulując naturalny wzrost nowej, zdrowej tkanki, która zastępuje usuniętą. Efektem zabiegu jest wygładzona, rozjaśniona i zdrowa skóra o wyrównanym kolorycie.
Rezerwuję termin >Cennik >Oferty specjalne >

Mikrodermabrazja Silk Peel

Mikrodermabrazja to łagodne mechanicznie ścieranie naskórka powodujące jego wygładzenie oraz jednoczesną stymulację odnowy komórkowej skóry.

Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę kryształkami korundu (tlenek glinu - materiał naturalny i nieszkodliwy) lub głowicami diamentowymi, które usuwają powierzchowne warstwy skóry, stymulując naturalny wzrost nowej, zdrowej tkanki, która zastępuje usuniętą. Abrazja wywołana jest przez drobne kryształki piasku korundowego, uderzającego o skórę pod wysokim ciśnieniem, a następnie zasysanego z powrotem do urządzenia (oddzielny pojemnik na zużyty korund pozwala na przeprowadzenie higienicznego zabiegu). Drugą możliwą metodą abrazji jest zastosowanie wysokiej jakości głowic diamentowych w połączeniu z silnym zasysaniem skóry, przez co starty naskórek jest natychmiast odessany. Zabieg pozwala na dużą kontrolę stosowanego stopnia ścierania, a efekt jest widoczny natychmiast - młoda, lśniąca, elastyczna i gładka skóra. Głębsze abrazje mogą usunąć bliznowce i blizny, zmniejszyć rozstępy, zwiotczenie skóry, plamy i niewielkie zmarszczki.

Mikrodermabrazja może być stosowana zarówno jako pojedynczy zabieg, jak i seria zabiegów. Najczęściej wykonuje się od 3 do 12 zabiegów w odstępach od 1 do 2 tygodni, następnie, w celu podtrzymania uzyskanych efektów - od 1 do 3 razy na kwartał. Zalecana liczba i częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry oraz oczekiwanych rezultatów i ustalana jest podczas pierwszej konsultacji z kosmetologiem.

Cyfrowa mikroderemabrazja Silk Peel

W klinice Velvet Skin Clinic wykonujemy zabiegi mikrodermabrazji diamentowej oraz korundowej wykorzystując w tym celu najmocniejsze na rynku cyfrowe urządzenie Silk Peel. Jest to najnowocześniejszy, najsilniejszy i jedyny w Polsce cyfrowy system do mikroabrazji naskórka - stosowany przez kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej. Stworzony również w celach medycznych, posiada wyjątkowo wysoką moc abrazji - 85 milibarów. Jest całkowicie skomputeryzowany, posiada cyfrowy panel kontrolny oraz system ostrzegania o wyczerpaniu się kryształu. Dzięki wysokiej mocy, pozwala na osiągnięcie natychmiastowych efektów, również w złuszczaniu np. blizn przerostowych i rozstępów. Precyzyjna, cyfrowo sterowana regulacja poziomu podciśnienia umożliwia dostosowanie głębokości mikrodermabrazji do każdego typu skóry i każdego miejsca poddanego zabiegowi.

Podwójny system cyrkulacji powietrza gwarantuje bardzo dobre oczyszczenie skóry ze zużytych kryształków. Kryształy korundu są sterylne, a układ dwóch pojemników uniemożliwia zetknięcie się kryształów sterylnych ze zużytymi.

Zalety stosowania mikrodermabrazji:

 • Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu
 • Zabiegi można wykonywać na całym ciele i są bezbolesne
 • Krótki czas zabiegu – 10-30 minut
 • Zabiegi nie wymagają gojenia, ewentualnie bardzo krótkiego okresu gojenia
 • Zabiegom mogą poddać się osoby, które nie mogą pozwolić sobie na rekonwalescencję po laserze lub po peelingach chemicznych (aktywne, uprawiające sporty, zajęte pracą, uczulone na peelingi, ze skórą trądzikową nie reagującą na leczenie, osoby starsze, osoby młode)

Wskazania do zastosowania mikrodermabrazji

 • trądzik oraz zanieczyszczenia skóry, zaskórniki
 • skóra łojotokowa i rozszerzone pory
 • blizny potrądzikowe, pourazowe, po ospie, bliznowce
 • rozstępy
 • plamy tzw. starcze i wątrobowe, odbarwienia i przebarwienia
 • zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu, utrata jędrności skóry, zwiotczenie skóry
 • fotostarzenie się skóry, zniszczenie posłoneczne skóry
 • nadmierne rogowacenie i suchość skóry, szorstki, zrogowaciały naskórek
 • przygotowanie skóry do innych zabiegów (np. peelingi chemiczne)

Przeciwwskazania do zabiegu

 • zakażenia bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka)
 • znamiona i nowotwory skóry
 • łuszczyca (w miejscu zabiegu)
 • rok od stosowania kuracji Roakutanem
 • bardzo świeża opalenizna (do tygodnia)

Postępowanie po zabiegu

 • nie należy opalać skóry przez okres 2-3 tygodni
 • konieczne jest stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych (30 - 50 SPF ) na co dzień

Kto wykonuje zabieg

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

45 minut

Wymagana liczba zabiegów

3 - 5 zabiegów

Cena zabiegu

od 300 zł
Umów się na zabieg w Klinice Mokotów:
Rezerwacje Online Mokotów >Zadzwoń: tel. 500 53 30 55 >
lub
Umów się na zabieg w Klinice Śródmieście:
Rezerwacje Online Śródmieście >Zadzwoń: tel. 500 53 30 30 >
Velvet Skin Clinic logo
VELVET SKIN CLINIC - ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Świętokrzyska 30
00-116 Warszawa
Tel. + 48 500 53 30 30

VELVET SKIN CLINIC - MOKOTÓW
al. Niepodległości 92/98
02-585 Warszawa
Tel. +48 500 53 30 55

Email: recepcja@velvetskin.pl
Polityka prywatności
Regulamin serwisu
Copyright 2024 - Velvet Skin Clinic 
facebookinstagramenvelopephone-handsetmap-marker