Peelingi z gamy Ferulac Peel laboratorium Mediderma to opatentowany system peelingów nanosomowych, w którym podstawową substancją czynną jest wysokostężony kwas ferulowy w postaci liposomowej.
System zabiegów rozjaśniająco-przeciwzmarszczkowych Ferulac Peels Booster System składa się z dwóch peelingów: Ferulac Peel Classic oraz Ferulac Peel Plus. Zabieg dedykowany jest wszystkim rodzajom skóry w proflaktyce anti-aging, w celu redukcji przebarwień posłonecznych i naprawy uszkodzeń DNA spowodowanych przez promieniowanie UVA, a także do rewitalizacji skóry w krótkim czasie.
System Ferulac Peels Booster System to nowej generacji nanopeeling chemiczny, składający się z 2 preparatów: Ferulac Classic Peel oraz Ferulac Peel Plus. Preparat Ferulac Classic zawiera kwas ferulowy oraz floretynę i może być wykonywany przez cały rok. Ferulac Peel Plus został wzbogacony o kwasy owocowe oraz retinol i przeznaczony jest na sezon jesienno-zimowo-wiosenny.
W peelingach Ferulac Peel została wykorzystana innowacyjna technologia liposomów, pozwalających na transport substancji aktywnych za pomocą niezwykle małych pęcherzyków jednowarstwowym (o rozmiarze 50-200 nm) w celu pokonania bariery naskórkowej. Odpowiednio skomponowane składy preparatów gwarantują efekty w zabiegach anti-aging i rozjaśniających przebarwienia posłoneczne. W ciągu kilku dni powierzchnia skóry wyrównuje się, dochodzi do redukcji zmarszczek, a skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza.
terapia antiaging: zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry
redukcja przebarwień posłonecznych, rozjaśnienie piegów i melasmy
redukcja zmarszczek, wygładzenie skóry
rozjaśnienie skóry i ujednolicenie jej kolorytu
zahamowanie efektów fotostarzenia
efekty liftingujący, przywrócenie napięcia skóry
wspomaganie leczenia trądziku
uszczelnianie naczyń krwionośnych
poprawa nawilżenia skóry
Skład peelingu Ferulac Peel Booster System
W skład systemu Ferulac Peel Booster System wchodzą 2 peelingi: 1. Ferulac Peel Classic: nanosomowy kwas ferulowy w stężeniu 12% oraz floretyna w stężeniu 5%. 2. Ferulac Peel Plus: nanosomowy kwas ferulowy, kwasy owocowe, retinol.
Kwas ferulowy: - charakteryzuje się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi - neutralizuje wodne rodniki - chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce i osłaniając komórkowe DNA - zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów - wzmacnia działanie witaminy C i E - hamuje działanie tyrozynazy (enzymu odpowiedzialny za powstawanie melaniny), rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu - redukuje zaczerwienienia i rumień wywołany przez proces oksydacyjny (utleniający) zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników.
Floretyna: - zwiększa przenikanie substancji aktywnych, - hamuje aktywność elastazy, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastyny - posiada silne właściwości antyoksydacyjne.
Kwasy owocowe: - kwasy jabłkowy, mlekowy i cytrynowy zwiększają wchłanianie substancji aktywnych i wzmacniają działanie kwasu ferulowego i floretyny.
Przebieg zabiegu i zalecana liczba zabiegów
Przed zabiegiem zostaje przeprowadzona konsultacja wraz z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg peelingu chemicznego Ferulac Peel Classic + C-Peel składa się z 2 etapów. W pierwszej kolejności nakładana jest preparat Ferulac Peel Classic, zaś w drugim etapie - perparat Ferulac Peel Plus.
Zabieg powoduje złuszczanie skóry na 3 dzień po zabiegu. Dla optymalnych i długotrwałych efektów zabieg należy wykonać w serii 3-8 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych.
Przygotowanie do zabiegu peelingu chemicznego
W ciągu 3 tygodni przed zabiegiem:
- nie należy wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi ultradźwiękowe, zabiegi laserowe)
W ciągu 2 tygodni przed zabiegiem:
- należy unikać korzystania z solarium i długotrwałej ekspozycji na słońce
W ciągu 1 tygodnia przed zabiegiem:
- nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej takich jak implantacja wypełniaczy, mezoterapia lub toksyna botulinowa
W ciągu 5 dni przed zabiegiem:
- nie należy stosować substancji o właściwościach ścierających lub drażniących skórę, nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu - w przypadku mężczyzn - zalecany okres od ogolenia zarostu wynosi co najmniej 24 godziny.
Postępowanie po zabiegu peelingu chemicznego
Przez 2-3 dni po zabiegu:
- nie należy spożywać alkoholu - nie należy wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego
Przez 1 tydzień po zabiegu:
- należy unikać bardzo niskich i bardzo wysokich temperatur, w szczególności sauny - należy zrezygnować z basenu i długich kąpieli (aby uniknąć zakażenia skóry)
Przez 2 tygodnie po zabiegu:
- należy bezwzględnie unikać ekspozycji na słońce i korzystania z solarium, w tym czasie należy korzystać z wysokiej ochrony przeciwwsłonecznej - nie należy wykonywać zabiegów powodujących podrażnienie skóry (zabiegi laserowe, depilacja, dermabrazja). - nie należy wykonywać zabiegów medycyny estetycznej.
Jeśli skóra się złuszcza:
- nie należy przyspieszać tego procesu - całkowicie zakazane jest zdrapywanie czy zdzieranie łuszczącego się naskórka, w przeciwnym razie może dojść do powstania strupków, blizn i zakażenia skóry.
Przeciwwskazania do peelingów chemicznych:
ciąża i karmienie piersią
nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek składnik peelingu
aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
przyjmowanie retinoidów doustnych (należy odczekać 6 miesięcy od skończenia kuracji)
aktywne choroby skóry oraz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze
opryszczka w stanie aktywnym
choroby autoimmunologiczne, przewlekłe choroby deratologiczne, nowotwory